Vitacredit

Půjčka ručená nemovitostí s úrokem od 4.9%

Výše půjčky: 50 000 - 3 000 000 Kč
Doba splatnosti: 1 - 20 let
Úrok: 4,9 %

Neúčelový úvěr Standard od společnosti Vitacredit patří do kategorie nebankovních půjček, u nichž se musí ručit nemovitostí. Půjčka tak není dostupná pro každého, ale získat ji mohou pouze ti, kteří vlastní vhodnou nemovitost, případně mají někoho blízkého, kdo je ochotný ručit svojí nemovitostí za ně. Vhodnou nemovitostí může být nejen dům nebo byt, ale může se jednat třeba o rekreační budovu (např. chata nebo chalupa), pozemek apod. Jinak jsou ale podmínky celkem mírné a pokud už vám bylo 18 a máte možnost ručení, šance na získání úvěru zde je.

Úvěr Standard není zdaleka jediným produktem v nabídce Vitacreditu. Kromě něj tato společnost nabízí i účelové půjčky na bydlení, konsolidace a další úvěrové produkty. V případě úvěru Standard je výhodou možnost získat i hodně vysokou částku – maximální výše úvěru totiž není nijak omezena a klíčová je hodnota zastavené nemovitosti. Roli zde nehraje ani případný záznam v registru dlužníků, stejně tak není nutné ani prokazovat příjmy.

Tak, jak je dnes již běžné, o půjčku si mohou zájemci požádat rovnou přes internet, případně po telefonu na speciální klientské lince. Pak následují další úkony, jako je odborný odhad nemovitosti, vypracování smlouvy, vklad zástavního práva do katastru nemovitostí atd. Peníze jsou pak obvykle převedeny na účet klienta do 7 dní od podání žádosti – půjčka tak nepatří zrovna k těm nejrychlejším, na druhou stranu u ní kromě zmíněné nemovitosti nejsou skoro žádné jiné požadavky. Druhou stranou mince je ale poměrně nízká schvalovatelnost.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: nebankovní
 • Půjčka: 50 000 Kč – 3000000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 5 000 Kč
 • Úrok od: 4,9 %
 • Doba splatnosti: 1 - 20 let
 • Peníze na účtu: do 7 dní
 • Způsob vyplacení: na účet
 • Půjčka bez doložení příjmů: ano
 • Půjčka bez kontroly registrů: ano
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ano
 • Půjčka s exekucí: ano
 • Půjčka pro cizince: ano
 • Půjčka bez ručení: ne

Videoprezentace

Recenze půjčky a průběh žádosti

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty:

Asi prvním krokem, který byste měli udělat, je ujasnit si, zda si opravdu o úvěr chcete požádat a zda se vám za daných podmínek vyplatí. K tomuto účelu využijte jednoduchou aplikaci na webových stránkách www.vitacredit.cz a spočítejte si, jak dlouhou byste půjčku spláceli – stačí jen zadat její výši a částku, jako jste schopni každý měsíc splácet. K podání žádosti nebudete potřebovat v podstatě vůbec nic, nejdříve se vám ozve zástupce firmy a sdělí vám další podrobnosti. Půjčka je ale naprosto férová a solidní, takže se nemusíte ničeho bát.

Přesný postup při internetové žádosti o půjčku Vitacredit Standard:

Vyplňování internetových žádostí o různé bankovní půjčky je mnohdy velmi otravné a formuláře jsou často příliš dlouhé. U Vitacreditu je tomu ale přesně naopak. Stačí si jen otevřít jejich web, na něm z horního menu vybrat položku Úvěr standard na cokoliv a pak udělat dva rychlé kroky.

Vitacredit půjčka krok 1

V tom prvním si jen nastavíte výši půjčky a měsíční splátku, jež je pro vás přijatelná, zároveň ihned uvidíte i další informace, jako je úroková sazba, roční procentní sazba nákladů a poplatek za uzavření smlouvy.

Vitacredit půjčka krok 2

Ve druhém kroku pak vyplníte tentokrát skutečně kratičký formulář, do nějž stačí dopsat jen křestní jméno, příjmení, telefonní číslo a město, kde se nemovitost nachází.

Vitacredit půjčka krok 3

Odškrtnete souhlas se zpracováním osobních údajů a jedním kliknutím formulář se žádostí odešlete. Na monitoru se vám objeví tento text :

Vitacredit půjčka krok 4

a úvěrový poradce se vám pak hned do 24 hodin ozve, aby s vámi projednal další postup a zodpoví vaše dotazy ohledně půjčky. Pak následují další nutné úkony, jako je prohlídka nemovitosti, rozhodnutí o schválení, podpis smlouvy, návrh na vklad zástavního práva k nemovitosti do katastru a pak už jen výplata peněz na Váš bankovní účet.

Splácení půjčky Vitacredit Standard

Neúčelová nebankovní půjčka Vitacredit Standard se splácí – podobně jako většiny ostatních dlouhodobých úvěrů – pravidelně jednou za měsíc, bezhotovostním bankovním převodem. Optimálním řešením je jednoznačně nastavení trvalého příkazu – splátky totiž musejí být připsány nejpozději v den splatnosti a protože převod mezi různými bankami chvilku trvá, díky trvalému příkazu nemusíte mít obavu, že by vaše splátka byla odeslána pozdě. Co se týká dne, ke kterému se splátka posílá, tak ten je samozřejmě každý měsíc stejný, v případě potřeby si ale můžete požádat o jeho změnu – je třeba zavolat na infolinku a domluvit se na jiném dni. Stejně tak je ale možná i změna výše splátky – můžete si tak domluvit vyšší splátku a mít úvěr uhrazený rychleji, nebo naopak v době finančních problémů se lze domluvit na snížená pravidelné splátky. Možné je samozřejmě i předčasné splacení celé půjčky, je ale nutné o něm nejdříve společnost Vitacredit předem písemně informovat.

Sazebník poplatků

Částka Doba splácení Úroková sazba Celkem k úhradě
50 000,00 Kč 1 rok 4,9 % 52 450 Kč
100 000,00 Kč 2 roky 4,9 % 109 800 Kč
250 000,00 Kč 5 let 4,9 % 311 250 Kč
500 000,00 Kč 6 let 4,9 % 647 000 Kč

FAQ - Často kladené otázky

Kde si mohu o půjčku Vitacredit Standard požádat?

Žádost o úvěrové produkty společnosti Vitacredit si můžete podat jednoduše na jejích webových stránkách www.vitacredit.cz, kde stačí jen vyplnit krátký formulář a do 24 hodin se vám ozve zástupce firmy. Druhou možností je využít speciální zákaznickou linku na čísle 800 81 82 83.

Jaká je maximální výše úvěru?

U půjčky Vitacredit Standard není horní hranice půjčky nijak omezena. Maximální výše úvěru závisí na hodnotě nemovitosti, kterou poskytnete jako záruku – může se jednat až o 50 % její hodnoty.

Jak dlouho bude celý proces trvat? Potřeboval bych peníze docela akutně.

Nejdříve si musíte podat žádost, pak se vám do 24 hodin ozve zástupce společnosti Vitacredit. Po následné domluvě proběhne do 24 hodin prohlídka nemovitosti, do dalších 24 hodin pak dostanete finální rozhodnutí, zda vám bude půjčka schválena nebo zamítnuta. Samotný podpis smlouvy obvykle proběhne nejpozději do 3 dnů a do 7 dní od podání žádosti byste už měli mít peníze převedeny na váš bankovní účet. Tyto termíny se ale mohou v určitých případech mírně lišit, mnohdy je vše ještě rychlejší.

Mohu tuto půjčku získat, když už pobírám starobní důchod?

Určitě můžete, u půjčky Standard není žádná horní věková hranice, úvěr je tak vhodný i pro důchodce. Rozhodujícím kritériem je nemovitost, kterou poskytnete jako záruku za půjčku.

Jaké jsou u této půjčky úrokové sazby? Kde si je mohu spočítat?

Úrokové sazby začínají na 16 % p.a., přesnou výši vašich úroků si můžete snadno zjistit prostřednictvím jednoduché aplikace na internetových stránkách Vitacreditu. Na nich jen vyplníte požadovanou výši půjčky, výši splátek a na tomto základě se Vám zobrazí doba splácení + úrokové sazby.

Mohu úvěr získat i přesto, že mám záznam v registru dlužníků?

Ano, můžete. Půjčka je opravdu dostupná téměř všem, hlavním požadavkem je ručení vhodnou nemovitostí. Záznam v registrech dlužníků zde není žádnou velkou překážkou.

Nabízí společnost Vitacredit i nějaké jiné půjčky než je úvěr Standard?

Ano, Vitacredit má ve svém úvěrovém portfoliu i několik dalších půjček, konkrétně se jedná o úvěr Top s úroky již od 4,9 %, dále pak úvěr Plus, účelové úvěry na bydlení, konsolidaci půjček nebo řešení exekucí a dražeb. Speciální nabídku má tato úvěrová společnost také pro podnikatele a OSVČ.Výsledné hodnocení

Neúčelovou půjčku Vitacredit Standard doporučujeme těm, kteří mohou ručit svojí nemovitostí, případně mají někoho, kdo by ručil za ně a zároveň chtějí bezúčelovou půjčku, kterou budou moci použít na libovolné účely. Negativem jsou kromě již zmíněného nižšího procenta schválených žádostí také velmi vysoké úroky i roční procentní sazba nákladů, půjčka není úplně ideální ani pro ty, kteří potřebují mít peníze co nejrychleji. Celkově ale tento úvěr není úplně špatný a pokud potřebujete vyšší částku, máte vhodnou nemovitost a jinde vám půjčit nechtějí, můžeme úvěr Vitacredit Standard doporučit. Předem ale pečlivě zvažte, zda jej budete skutečně schopni splácet, abyste nakonec o svoji nemovitost nepřišli.

RYCHLOST
30 %
SCHVALOVATELNOST
40 %
SPOLEHLIVOST
80 %
Celkové hodnocení 50 %

Zkušenosti

Alice
Alice
Web: http://www.coolpujcky.cz/pujcka/Vitacredit/zkusenosti

Potřebovala jsem půjčit větší částku, ale už jsem nevěděla na koho se obrátit – banky mi půjčit nechtěly a nebankovní společnosti zase většinou nabízely jen malé sumy peněz. Nakonec se mi podařilo na internetu objevit stránky společnosti Vitacredit a tak jsem důkladně prostudovala jejich nabídku spotřebitelských úvěrů. Protože jsem majitelkou velké nemovitosti, možnost půjčit si na základě ručení touto nemovitostí mi naprosto vyhovovala. Žádost jsem si hned vyplnila a pak šlo všechno velmi rychle – od okamžiku podání žádosti uplynul sotva týden a už jsem měla peníze na svém bankovním účtě. S půjčkou od Vitacredit jsem maximálně spokojená a mohu ji jen doporučit.

Rychlé informace

 • Nebankovní půjčky poskytované na základě ručení nemovitostí
 • Minimální výše půjčky je 50 000 Kč, maximum je až polovina hodnoty nemovitosti
 • Jako záruka může sloužit např. byt, rodinný dům, rekreační objekt, pozemek atd.
 • Peníze můžete použít na cokoliv, půjčka je neúčelová
 • Splácení úvěru si můžete rozložit až na dobu 15 let

Požadavky

 • Žadatel o úvěr musí mít alespoň 18 let
 • Dále musí mít buď trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR
 • Půjčku může získat i cizinec, ale musí mít alespoň komunikativní znalost češtiny
 • Za půjčku je nutné ručit vhodnou nemovitostí
 • Pokud žádnou nemáte, je možné ručit nemovitostí třetí osoby

Rychlý kontakt

800 81 82 83
VITACREDIT s.r.o., Selské náměstí 9/43, Olomouc, 779 00

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 18.30 – 17.00
Víkendy a Svátky 7.30 – 16.00

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Neomezená maximální výše úvěru – závisí jen na hodnotě vaší nemovitosti
 • Možnost rozložit si splátky na velmi dlouhou dobu
 • Neúčelovost půjčky – můžete ji použít na cokoli budete chtít
 • Ručit nemovitostí za vás může i jiná osoba
 • Půjčku mohou získat i lidé se záznamem v registru, nezaměstnaní a jiní rizikoví klienti
 • Žádná maximální věková hranice, šanci na schválení úvěru tak mají i důchodci
 • Pro podání žádosti nemusíte nikam chodit, stačí jen zavolat nebo podat žádost online

Nevýhody půjčky

 • Vysoká úroková sazba a vysoká RPSN
 • vyřízení půjčky trvá celkem dlouho, výplata proběhne do cca 7 dní od podání žádosti
 • menší šance na schválení – většina žádostí bývá zamítnuta
 • nutnost ručit nemovitostí, bez ní tento úvěr nelze získat

Vitacredit

Půjčka ručená nemovitostí s úrokem od 4.9% Vitacredit
Celkové hodnocení: 3/5. Hodnotilo 50122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Prezentace
(velikost: 596 kB)
Poslední aktualizace obsahu: 8. 11. 2018