Osobní úvěr od Komerční banky

Osobní úvěr do 2 500 000 Kč

Výše půjčky: 10 000 - 2 500 000 Kč
Splatnost: 12 – 96 měsíců
Úrok od: 5,9 % p.a.

Komerční banka je jednou z nejznámějších a největších bankovních institucí v ČR. Její produkty jsou tak velmi žádané a výjimkou není ani osobní úvěr, na který se podrobně podíváme v této recenzi. Osobní úvěr Komerční banky nabízí velmi široký úvěrový rámec – od 10 000 Kč až do 2 500 000 Kč. Dobu splácení si může klient rozložit až na osm let, půjčku lze v případě potřeby zajistit např. ručením, stavebním spořením nebo vkladem. Získat ji mohou fyzické osoby starší 18 let, kromě českých občanů to mohou být i cizinci, kteří ovšem musejí mít v Česku trvalý pobyt nebo povolení k pobytu. Podmínkou je pochopitelně také doložení příjmů.

Zatímco většinu půjček si mohou zájemci sjednat přes internet, u Komerční banky je to možné pouze u jejich klientů v rámci internetového bankovnictví. Pro ně je vyřízení půjčky jednodušší, ti ostatní si musejí úvěr vyřídit na pobočce této banky. Žádost si ale mohou podat přes webové stránky banky, kde je jednak k dispozici úvěrová kalkulačka a žadatel pak vyplní jen základní kontaktní údaje, na jejichž základě se mu pracovník banky ozve pro podání dalších informací. Prostřednictvím webu si lze také rezervovat termín schůzky, abyste v bance nemuseli dlouho čekat.

Osobní úvěr od Komerční banky je klasickou bankovní půjčkou, nabízí tak nízké úrokové sazby, možnost dlouhé doby splácení a spolu se sjednáním půjčky si lze sjednat i připojištění schopnosti splácet. Půjčka není účelová, takže nemusíte předem dokládat, na co peníze použijete, nicméně úvěr není určený na podnikatelské účely. Ručitele mít sice nemusíte, nicméně např. u vyšších částek je možné využít možnosti zajištění úvěru. Výhodou je určitě možnost zvolit si den, ke kterému budete posílat pravidelnou měsíční splátku, potěší i fakt, že za mimořádnou splátku i předčasné splacení celé půjčky není účtována žádná sankce. Naopak mínusem je poplatek za zpracování a vyhodnocení úvěru ve výši 490 Kč – platíte jej ale samozřejmě pouze tehdy, pokud půjčku dostanete.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: Bankovní
 • Půjčka: 10 000 Kč – 2500000 Kč
 • Úrok od: 5,9 %
 • Doba splatnosti: 12 – 96 měsíců
 • Peníze na účtu: 24 hodin
 • Způsob vyplacení: na účet
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ano
 • Půjčka bez ručení: ano

Videoprezentace

Recenze půjčky a průběh žádosti

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty:

Žádost o půjčku si lze vyřídit buď přímo na pobočce Komerční banky nebo prostřednictvím internetového bankovnictví – tato varianta tedy platí pouze pro stávající klienty banky. Ti ostatní budou muset zajít na pobočku, ale předtím si mohou na webových stránkách banky spočítat splátky, sjednat si konkrétní termín schůzky nebo požádat o více informací. Pokud jde o potřebné doklady a dokumenty, potřebovat budete dva osobní doklady a potvrzení o příjmech. U dokladů totožnosti se může jednat např. o občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz nebo rodný list, potvrzení o příjmech vám vyplní váš zaměstnavatel – formulář je k dispozici ke stažení na webu Komerční banky. Jestliže jste podnikatel, musíte předložit poslední daňové přiznání a doklad o zaplacení daně.

Přesný postup při žádosti o Osobní úvěr Komerční banky přes internet

Jak už bylo řečeno, u Komerční banky si – pokud u ní nemáte internetové bankovnictví – nemůžete půjčku přímo sjednat na internetu, nicméně můžete si ji sjednat přes bankovní aplikaci (MojeBanka) nebo požádat o konkrétní termín schůzky případně vložit kontakt, aby vám následně pracovník banky sám zavolal. Nejdříve si tedy otevřete webové stránky www.kb.cz, v horním menu zvolte položku Občané - Produkty - Půjčky.

 Následně z nabídky vyberte Půjčka na cokoli. (obr. 1)

Žádost půjčka KB - krok 1

Na stránce, jež se vám otevře, uvidíte informace o půjčce, reprezentativní příklad a sazebník. Poté stačí vybrat způsob sjednání. (obr. 2)

Žádost Komerční banka - krok 2

V případě výběru možnosti Zavoláme vám, vyplníte telefonní číslo a další kontaktní údaje (případně i preferovaný čas hovoru) a pracovník Komerční banky vám sám zavolá.

Reprezentativní příklad:

Výše úvěru 400 000 Kč, splatnost 8 let, pevná úroková sazba 5,90 % p. a, RPSN 6,07 %, celková splatná částka 502 854,73 Kč. 1. splátka úroků 1 245,56 Kč, 2.–95. anuitní splátka 5 281 Kč, 96. anuitní splátka 5 195,17 Kč. Měsíční poplatky za běžný účet MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč. V případě sjednání úvěru online jednorázový poplatek za sjednání úvěru 0 Kč.

Sazebník poplatků

Výše půjčky Doba splatnosti RPSN Celkem
10 000 Kč 12 měsíců 12,59 % 10 680,31 Kč
100 000 Kč 12 měsíců 7,78 % 104 267,88 Kč
500 000 Kč 84 měsíců 6,06 % 612 021,66 Kč

FAQ - Často kladené otázky

Kde si mohu o půjčku od Komerční banky požádat, když u ní nemám žádný účet?

Pokud nejste klientem Komerční banky, budete si muset žádost vyřídit na některé z jejích poboček. Na webových stránkách banky si ale můžete spočítat případnou výši splátky na úvěrové kalkulačce, rezervovat si termín schůzky nebo jen vyplnit kontaktní údaj, na jehož základě se vám pracovník banky sám ozve.

Jaké doklady a dokumenty budu k vyřízení mojí žádosti o úvěr potřebovat?

K vyřízení půjčky jsou zapotřebí dva doklady totožnosti (např. občanský průkaz a rodný list, řidičský průkaz, cestovní pas nebo zbrojní průkaz) a potvrzení o vašich příjmech (případně daňové přiznání, jste-li podnikatel).

Jaké jsou u této půjčky poplatky a úrokové sazby?

Poplatek je účtován za sjednání půjčky a to ve výši 490 Kč. Platíte ho ale pouze tehdy, kdy půjčku dostanete. Jinak je spravování úvěru zdarma, stejně tak jako pravidelný elektronický výpis nebo předčasné splacení. Roční úroková sazba sazba začíná už na 5,9 %, její přesnou výši si můžete snadno zjistit díky úvěrové kalkulačce na webu Komerční banky.

Mohu si nastavit výši měsíční splátky podle svojí potřeby?

Ano, při nastavování parametrů půjčky máte možnost volby buď podle toho, jakou částku si chcete půjčit, nebo podle maximální měsíční splátky, kterou jste ochotní hradit. Snadno si tak můžete nastavit takovou půjčku, která bude vyhovovat vašim potřebám a možnostem.

Je možné během splácení úvěru změnit datum, k němuž se půjčka splácí?

Ano, tuto změnu lze provést, je ale potřeba zajít na pobočku Komerční banky. Ideální je nastavit si datum, které následuje po termínu vaší výplaty, čímž předejdete případným komplikacím.

Dá se k této půjčce sjednat i nějaké pojištění, kdybych ji nemohl splácet?

Samozřejmě, stejně jako u mnoha konkurenčních bankovních půjček, tak i zde tato možnost je. Komerční banka nabízí pojištění schopnosti splácet lidem od 18 do 60 let. Pojistka zahrnuje pojištění plné invalidity, smrti, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání.

Musím si k půjčce zakládat i nový účet u Komerční banky, nebo ji mohu splácet z toho stávajícího?

Ano, to je jedna z podmínek. Půjčka se musí vždy splácet výhradně z účtu vedeného u Komerční banky, takže pokud máte běžný účet jinde, budete si spolu s úvěrem muset založit ještě nový účet u KB.Výsledné hodnocení

Osobní úvěr od Komerční banky patří do kategorie standardních spotřebitelských úvěrů, které se nijak výrazně neodlišují od konkurenčních produktů. Zajímavý je určitě vysoký úvěrový rámec, který může dosáhnout až 2 500 000 Kč, doba splatnosti může být až 8 let, což je výhodné pro ty, kteří preferují co nejnižší měsíční splátku. Výhodou půjčky jsou nízké úrokové sazby, předčasné splacení bez jakýchkoli sankcí nebo možnost změnit si v průběhu splácení den, k němuž splátku posíláte. Potěší i celkem rychlé vyřízení půjčky při předschváleném úvěrovém limitu, k vyřízení úvěru u těch, co nemají účet u KB je ale nutné zajít přímo na pobočku. Negativem je především vysoký poplatek za zpracování a vyhodnocování žádosti o půjčku, který činí 490 Kč a také nutnost založit si nový účet u Komerční banky, pokud jej u ní ještě nemáte. Schvalovatelnost sice není příliš vysoká, nicméně tak je to prakticky u všech bankovních ústavů. Pokud ale shrneme všechny klady i zápory, celkově můžeme osobní úvěr od Komerční banky doporučit, půjčka je výhodná a jejím sjednáním určitě chybu neuděláte.

RYCHLOST
90 %
SCHVALOVATELNOST
50 %
SPOLEHLIVOST
100 %
Celkové hodnocení 80 %

Zkušenosti

Rychlé informace

 • Bankovní půjčka od Komerční banky se splatností až na osm let
 • Široký úvěrový rámec od 10 000 Kč až do 2 500 000 Kč
 • Výhodná úroková sazba od 5,9 % ročně a nízké měsíční splátky
 • S předschváleným úvěrem trvá vyřízení půjčky pouze 30 minut

Požadavky

 • Žadatel musí být buď občanem ČR, nebo mít trvalý pobyt, případně povolení k pobytu v ČR
 • Dalším požadavkem je věk minimálně 18 let
 • K vyřízení žádosti musí zájemce doložit, jaké jsou jeho současné příjmy
 • Půjčka se splácí výhradně z účtu vedeného u KB, ten si tak případně musíte založit
 • Půjčku je možné použít výhradně na nepodnikatelské účely

Rychlý kontakt

800 521 521
Komerční banka, a.s., Na Příkopě 969/33, 110 00 Praha 1-Staré Město

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 7:00 - 22:00
Víkendy a Svátky 8:00 - 22:00

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Velmi široký úvěrový rámec, půjčit si lze až 2 500 000 Kč
 • Splácení se dá rozložit až na 8 let, můžete tak mít nízkou měsíční splátku
 • Spolu s půjčkou si můžete sjednat výhodné pojištění schopnosti splácet
 • Za předčasné splacení vám nehrozí žádná pokuta
 • Úroková sazba je velmi nízká, začíná už na 5,9 % ročně
 • Rychlé vyřízení žádosti, s předschváleným úvěrem můžete mít peníze už do 30 minut
 • Ke schválení půjčky není nutné zastavovat nemovitost nebo mít ručitele
 • Sami si můžete vybrat den, kdy budete každý měsíc posílat pravidelnou splátku

Nevýhody půjčky

 • Tak jako u jiných bankovních úvěrů, i zde je poměrně vysoké procento zamítnutých žádostí
 • Vysoký poplatek za poskytnutí půjčky, jenž činí 490 Kč
 • Půjčku je možné splácet pouze z běžného účtu u KB, pokud ho tedy nemáte, je zapotřebí si ho zřídit

Osobní úvěr od Komerční banky

Osobní úvěr do 2 500 000 Kč Osobní úvěr od Komerční banky
Celkové hodnocení: 4/5. Hodnotilo 10122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Poslední aktualizace obsahu: 27. 1. 2024