Magazín

Články ze světa financí a půjček


Výši starobního důchodu ovlivňuje doba pojištění a rozhodné příjmy. U obou platí, že čím jsou vyšší, tím vyšší penze vás čeká. Existuje ale několik druhů příjmů, výdělků, které se do výpočtu státního důchodu nezahrnují. Co všechno byste před nástupem do penze měli vědět?

Čti více

Hlava českého státu, tedy prezident, tuto primárně reprezentativní činnost nevykonává zadarmo. Jak vysoký je plat současných českých prezidentů a na jaké výsady a hmotné výhody má nárok? Pokud vás zajímá přesně tato informace, pokračujte ve čtení.

Čti více

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Čti více

Vzorec pro výpočet starobního důchodu se stanovuje vždy k 1. lednu a následujících  dvanáct měsíců se nemění. Starobní důchod se tedy počítá všem občanům ČR stejně, ať už do důchodu odchází na začátku či konci roku. Platí to také pro valorizaci neboli zvýšení důchodu, která probíhá na začátku…

Čti více

Finanční potíže se bohužel nevyhýbají ani starším lidem, kteří by si v ideálním případě měli užívat důchodu. Na vině bývají nízké příjmy i lhostejní potomci, kteří se nestydí je využívat jako zdroj peněz. I senioři tak mohou skončit v exekuci. Jak se srážky odrazí na jejich často jediném příjmu,…

Čti více

Spořicí účty účty jsou oblíbené, ačkoliv neslibují žádné významné zhodnocení financí. Na druhou stranu vychází vždy o něco lépe, než volné finanční prostředky nechat ležet ladem na běžném bankovním účtu. Které spořicí účty vychází v novém roce 2021 nejvýhodněji?

Čti více