Půjčka Provident

Nezávislý pohled na nebankovní půjčku od Providentu

Výše půjčky: 3 000 - 130 000 Kč
Splatnost: 6 – 36 měsíců
Úrok od: 13,59 % p.a.

Nebankovní půjčka od Providentu patří v České republice mezi dlouhodobě nejznámější a nejoblíbenější hotovostní úvěry. O jejích kvalitách svědčí nejen velké množství spokojených klientů, ale i různá prestižní ocenění, jež společnost Provident Financial získala (mimo jiné např. 1.místo v indexu etického úvěrování, vítězství v kategorii Zlatý měšec a řadu dalších). Velkou výhodou jejich úvěrů jsou široké možnosti výběru – ať už jde o výši půjčky, dobu splácení, frekvenci splátek nebo volba mezi výplatou v hotovosti či na účet. U Půjčky Provident si můžete sami zvolit, zda chcete peníze vyplatit v hotovosti na ruku, nebo raději převodem na bankovní účet. Výhodnější je rozhodně druhá možnost, bezhotovostní půjčka vás totiž vyjde mnohem levněji. Hotovostní půjčka je pak alternativou zejména pro ty, co nemají vlastní bankovní účet. Konkrétní rozdíly mezi oběma variantami si snadno můžete ověřit pomocí online kalkulačky, která je k dispozici přímo na webových stránkách společnosti Provident Financial. U některých půjček je pak i možnost výběru mezi měsíčními a týdenními splátkami. O půjčku Provident si můžete požádat přes internet nebo po telefonu a díky tomu, že jde o nebankovní úvěr, je půjčka dostupná většině lidí. K jejímu schválení nikdy nepotřebujete mít ručitele, ani nemusíte dávat např. nemovitost do zástavy. Smlouva je přehledná, nejsou v ní žádné skryté poplatky a dopředu tak víte, kolik budete splácet a kolik vás celkově bude půjčka stát. K vyřízení budete potřebovat jen několik základních dokladů a potvrzení o příjmu, žádné zdlouhavé papírování a vyplňování složitých dokumentů vás nečeká.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: nebankovní
 • Půjčka: 3 000 Kč – 130000 Kč
 • Úrok od: 13,59 %
 • Doba splatnosti: 6 – 36 měsíců
 • Peníze na účtu: do 3 dnů
 • Způsob vyplacení: v hotovosti, na účet
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ne
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ano
 • Půjčka bez ručení: ano

Videoprezentace

Recenze půjčky a průběh žádosti

Stejně jako u většiny ostatních nebankovních půjček, tak i u Providentu není podání žádosti nic složitého ani časové náročného. Můžete se sami rozhodnout, zda si o úvěr zažádáte prostřednictvím webových stránek, nebo přes telefon. Pokud preferujete telefonickou žádost, můžete využít linku 800 148 148, která je v provozu nejen ve všední dny (od 8 do 20 hodin), ale i během víkendů (vždy od 9 do 13 hodin). Lepším řešením ale bude spíše žádost přes webové stránky – na nich si totiž můžete v klidu nastavit přesné parametry půjčky a nastavit si její podmínky tak, aby vám splácení nedělalo žádné problémy. Díky online kalkulačce vždy uvidíte přesně rozepsané jednotlivé částky, úroky i poplatky.

Co se týká požadovaných dokumentů, k vyřízení půjčky toho naštěstí moc potřebovat nebudete, pár základních dokladů ale přece jenom vyžadováno je. Po vyplnění žádosti vám ještě zavolá pracovník Providentu, který vám řekne co přesně si máte nachystat, ve většině případů je ale potřeba mít na schůzku s obchodním zástupcem připraveny:

 • doklad totožnosti (platný občanský průkaz)
 • doklad o vašem bydlení (např. nájemní smlouva, inkaso, účet za energie, TV, internet apod.)
 • doklad o vašem příjmu (např. výplatní páska)

Peníze pak dostanete ihned po podpisu smlouvy (u hotovostní varianty půjčky) a vyplatí vám je obchodní zástupce přímo u vás doma. Velkým plusem je, že obchodní zástupci pracují i o víkendech, takže peníze můžete dostat i v sobotu nebo neděli, Provident navíc disponuje velmi rozsáhlou sítí zástupců, kteří pokrývají celé území ČR. U bezhotovostní půjčky si na výplatu počkáte trochu déle, nejpozději do 3 dnů budete mít peníze připsány na vašem bankovním účtu.

Přesný postup při žádosti o půjčku Provident přes internet:

Podání žádosti o úvěr Provident na internetu sice není nic těžkého, i tak ale pro vás máme přesný návod, jak na to. Nejdříve si do vašeho internetového prohlížeče zadejte oficiální webové stránky Providentu, které najdete na adrese www.provident.cz. Na úvodní stránce uvidíte hned několik odkazů, které vám otevřou formulář se žádostí spolu s online kalkulačkou. Na jeden z nich tedy klikněte a můžete začít s vyplňováním a nastavením úvěru. Nebo můžete podat žádost jednoduše přímo z kalkulačky umístěné na úvodní stránce. (obr. 1)

Žádost Provident - krok 1

Na monitoru vidíte jednoduchý formulář, do nějž je třeba doplnit základní informace o vaší osobě. Všechny údaje jsou povinné, postupně tedy zapište vaše křestní jméno, příjmení (obojí i s háčky a čárkami), dále pak vaše telefonní číslo (ve formátu bez mezer, pokud nemáte mobil, může to být klidně i číslo na vaši pevnou linku), e-mailovou adresu a rodné číslo (bez lomítka). (obr. 2)

Žádost Provident - krok 2

Hned napravo vedle tohoto formuláře pak vidíte jednoduchou a přehlednou online kalkulačku, na níž si snadno nastavíte požadované parametry vaší půjčky. Nejdříve si pomocí posuvníku nastavte, jak vysoký úvěr požadujete. Dále si pak můžete vybrat dobu splácení (u různě vysokých půjček jsou v nabídce různé možnosti). Pod touto kalkulačkou pak vidíte přesný rozpis nastavené půjčky – v něm se vám ukazuje nejen celková suma, kterou byste za danou půjčku zaplatili, ale také ze čeho se půjčka skládá (výše půjčky, náklady na zpracování úvěru, úroková sazba, roční procentní sazba nákladů (RPSN). Takto si v klidu můžete vyzkoušet různé varianty a nakonec si vybrat takovou, která vám bude nejlépe vyhovovat. (obr. 3)

Žádost Provident - krok 3

Pod kalkulačkou najdete shrnutí, co vše je zapotřebí doložit ke schválení půjčky. Mezi tyto doklady patří: platný OP nebo povolení k pobytu na území ČR u cizinců, výplatní pásky, výpisy z účtu nebo daňové přiznání. (obr. 4)

Žádost Provident - krok 4

Jakmile máte vyplněný formulář a nastavené parametry půjčky, stačí kliknout na tlačítko Pokračovat. Ještě jednou si raději zkontrolujte, zda máte všechno vyplněné i nastavené správně a pokud ano, kliknutím na tlačítko Pokračovat se dostanete na rozcestník. Zde si vyberete, zda máte zájem o hotovostmní půjčku či půjčku na účet a následně vás čeká už jen kontrola kompletního formuláře. Pak už jen počkáte, až se vám ozve pracovník společnosti Provident Financial a probere s vámi vaši žádost a v případě schválení se s vámi domluví na termínu návštěvy obchodního zástupce.

Reprezentativní příklad:

Výše půjčky 50 000 Kč na 24 měsíců: měsíční splátka 2 875 Kč, poslední splátka 2 870 Kč, úrok 17 095 Kč, částka za zpracování 1 900 Kč, celková dlužná částka 68 995 Kč, pevná úroková sazba 30,00 % p. a., RPSN 38,55 % * Toto je pouze reprezentativní příklad půjčky. Skutečná výše a podmínky Vaší půjčky se mohou lišit v závislosti na Providentem provedeném posouzení Vaší úvěruschopnosti.

Sazebník poplatků

Výše půjčky Délka splatnosti Poplatek Celkem ke splacení
50 000 Kč 18 měsíců 9 123 Kč 59 123 Kč
100 000 Kč 36 měsíců 34 831 Kč 134 831 Kč
130 000 Kč 36 měsíců 44 830 Kč 174 830 Kč

FAQ - Často kladené otázky

Kde si mohu vyplnit žádost o půjčku Provident?

Žádost si můžete vyplnit v klidu a z pohodlí domova na webových stránkách společnosti Provident Financial na adrese www.provident.cz. Druhou možností je pak žádost po telefonu a sice na lince 800 148 148.

Kolik si od Providentu mohu půjčit?

Minimální výše úvěru je nově 3 000 Kč, naopak maximum, které můžete získat, je 130 000 Kč. Přesná výše půjčky ale závisí nejen na vašem požadavku, ale i na vaší schopnosti daný úvěr řádné splácet.

Jak dlouho budu muset půjčku splácet?

Délku splácení si můžete sami nastavit podle potřeby, s tím, že se může pohybovat od 6 až do 36 měsíců. Přesné rozmezí ale závisí i na konkrétní výši půjčky.

Jaký je u Providentu rozdíl mezi hotovostní a bezhotovostní půjčkou?

Ten rozdíl je poměrně velký – nejde jen o samotnou formou výplaty (bezhotovostní znamená převod peněz na bankovní účet, hotovostní znamená, že vám je předá obchodní zástupce přímo na ruku). Jde i o to, že hotovostní výplata je rychlejší (do 2 dnů) zatímco na bezhotovostní můžete čekat až 3 dny. Největším a zásadním rozdílem jsou ale poplatky a úrokové sazby – hotovostní půjčka je výrazně dražší – pokud tedy můžete, raději si vyberte bezhotovostní.

Jaké doklady nebo dokumenty budu muset předložit?

Přesné složení požadovaných dokladů vám sdělí zástupce Providentu po telefonu po vyplnění žádosti, každopádně obvykle stačí pouze občanský průkaz, jakékoli potvrzení o vašem bydlišti (např. účet za energie, nájem apod.) a doklad o vašem příjmu (např. výplatní páska atd.).

Mohu půjčku získat i když mám záznamy v registrech dlužníků?

Ne, bohužel to v současné době není možné.

Mám s nebankovními úvěry špatnou zkušenost. Nejsou u Providentu také nějaké skryté poplatky či jiné nástrahy?

U Providentu se ničeho bát nemusíte, žádné skryté poplatky nebo jiná nebezpečí tady nehrozí. Úvěrová smlouva je přehledná, jasně formulovaná a neobsahuje žádné dodatky psané miniaturním písmem, rozhodčí doložky apod. Právě naopak – Provident dokonce opakovaně zvítězil v hodnocení indexu etického úvěrování od organizace Člověk v tísni. Půjčka od Providentu je tedy naprosto bezpečná a důvěryhodná alternativa vůči jiným konkurenčním úvěrům.Výsledné hodnocení

Nebankovní půjčka od Providentu je jedním z nejlépe hodnocených úvěrových produktů, a to nejen mezi běžnou veřejností, ale i mezi nezávislými finančními experty. K jejím hlavním výhodám patří široké možnosti výběru půjčky (výše úvěru, doba splácení, způsob výplaty, frekvence splátek), dále pak přehledná a srozumitelná smlouva, férové podmínky, snadné vyřízení půjčka a dostupnost i pro ty, kteří by u bankovní půjčky získat nemohli. Tento úvěr tak můžeme doporučit zejména těm, kteří potřebují vyšší částku (v řádech desítek tisíc) s delší dobou splatnosti a mohou vybírat pouze v nebankovním sektoru. Naopak, pokud potřebujete jen pár tisíc, které zvládnete splatit do měsíce, vhodnější variantou pro vás bude první půjčka zdarma, kterou poskytují některé konkurenční úvěrové společnosti.

RYCHLOST
40 %
SCHVALOVATELNOST
50 %
SPOLEHLIVOST
90 %
Celkové hodnocení 60 %

Zkušenosti

Rychlé informace

 • Nebankovní úvěry od 3 000 Kč až do 130 000 Kč
 • Výplata buď na účet nebo v hotovosti do 72 hodin
 • Splácení po dobu 6 až 36 měsíců
 • Půjčka je bezúčelová, můžete ji použít na cokoliv
 • Nepotřebujete ručitele ani zajištění nemovitostí

Požadavky

 • Půjčka je určená pouze pro plnoleté osoby
 • Zájemce musí mít způsobilost k právním úkonům
 • Trvalé bydliště na území ČR
 • Platný občanský průkaz a doklad o vašem současném bydlišti
 • Doklad o vašich aktuálních příjmech

Rychlý kontakt

800 148 148
Provident Financial s.r.o., Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4 - Krč

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 8.00 – 20.00
Víkendy a Svátky 9.00 – 13.00

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Vysoká maximální výše půjčky Provident – až 130 000 Kč
 • Možnost rozložení splátek na dlouhé období – až 36 měsíců
 • RPSN od 21.31 %
 • Přehledná smlouva bez skrytých poplatků a jiných nástrah
 • Rychlá výplata u hotovostní varianty – zástupce Providentu peníze přiveze až k vám domů
 • Snadné sjednání úvěru přes webové stránky nebo po telefonu
 • Půjčka je vhodná i pro ty, kteří mají nižší příjem
 • Nemusíte mít žádného ručitele, ani dávat vaši nemovitost jako záruku
 • Garance celkové ceny – předem víte, kolik přesně zaplatíte

Nevýhody půjčky

 • Vyšší úroková sazba, zejména u hotovostní varianty půjčky
 • Při sepisování smlouvy musíte ukázat doklad o příjmu i doklad o vašem bydlišti
 • Není zde možnost získat první půjčku zdarma

Půjčka Provident

Nezávislý pohled na nebankovní půjčku od Providentu Půjčka Provident
Celkové hodnocení: 2/5. Hodnotilo 3122 klientů.
Poslední aktualizace obsahu: 31. 5. 2024