Zonky

Za kolik opravdu půjčují lidé lidem? Nezávislá recenze Zonky půjčky.

Výše půjčky: 20 000 - 750 000 Kč
Doba splatnosti: 6 – 84 měs.
Úrok: 2,99 %

Vedle bankovních a nebankovních půjček se na českém finančním trhu začínají pomalu ale jistě prosazovat také P2P půjčky. Jedná se o specifický typ úvěru, kdy peníze žadateli neposkytuje žádná společnost, ale obyčejní lidé, kteří takto mohou zúročit svoje finance. V Česku zatím tyto půjčky nejsou tolik rozšířené, v posledních měsících se o nich ale více mluví a neustále roste počet lidí, kteří se rozhodli tento typ půjček využít – ať už jako žadatelé o úvěr nebo jako investoři.

Pro ty, kteří potřebují půjčit peníze a nevyhovují jim standardní úvěry od bank nebo nebankovních poskytovatelů, jsou Zonky zajímavou alternativou. Nabízejí totiž takové úrokové sazby, které nenabízí žádná z bank. Tuto možnost sice nemá každý (úrokových sazeb je celkem osm a to, jaká bude klientovi nabídnuta, se rozhoduje na základě jeho bonity, resp. předpokladů, že bude úvěr řádně splácet), i tak se ale půjčky na Zonky mnoha lidem vyplatí více, než kdyby si žádost podali u banky. Vše je navíc velmi pohodlné, zájemce o půjčku nemusí nikam cestovat, ale kompletně vše si může vyřídit z pohodlí svého domova.

Kromě toho, že Zonky nabízejí možnost výhodných půjček pro ty, kterým nevyhovuje nabídka klasických úvěrů, jsou Zonky také skvělou šancí pro ty, jenž chtějí investovat část svých peněz, nebo si chtějí investování alespoň vyzkoušet. Zatím je ale podmínkou získání speciálního promo kódu, brzy by ale mělo být možné investovat peníze i bez něj – tato příležitost tak bude dostupná široké veřejnosti. V každém případě, Zonky už umožnily získat výhodnou půjčku mnoha lidem a dá se předpokládat, že dalších letech význam této platformy dále poroste.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: nebankovní
 • Půjčka: 20 000 Kč – 750000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 750 000 Kč
 • Úrok od: 2,99 %
 • Doba splatnosti: 6 – 84 měs.
 • Peníze na účtu: za 1 až 2 dny
 • Způsob vyplacení: na účet
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ano
 • Půjčka bez ručení: ano

Videoprezentace

Recenze půjčky a průběh žádosti

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty:

O půjčku přes Zonky si lze požádat jednoduše na internetu, ale také osobně na schůzce v Praze, Brně nebo Ostravě. Pro vyřízení půjčky budete potřebovat dva platné doklady totožnosti (na internetu je stačí pouze nahrát do systému), dále pak doložení vašich příjmů (nemusíte jej mít od zaměstnavatele, stačí jen poslat výpis z účtu za poslední tři měsíce) a samozřejmě kompletně vyplněná žádost. Poté, co si žádost vyplníte a nahrajete doklady, dostanete (v případě, že vám úvěr bude možné poskytnout) nejpozději do 5 dnů konkrétní nabídku na úrokovou sazbu. Tu musíte v případě souhlasu do 48 hodin potvrdit a pak smlouvu elektronicky podepíšete pomocí SMS kódu. Dalším krokem je sepsání stručného příběhu, kterým se pokusíte oslovit investory a jeho zveřejnění na tzv. Tržišti. Pokud vaše poptávka ostatní zaujme a požadovaná částka se složí, peníze dostanete vyplaceny na váš bankovní účet.

Přesný postup při internetové žádosti o půjčku na Zonky:

Nejdříve si otevřete stránku www.zonky.cz a klikněte na Chci novou půjčku, jakmile vám stránka sjede o kousek níž potvrďte volbu kliknutím na oranžové tlačítko Chci si půjčit. Jdu na to!

Zonky půjčka krok 1

Na následující obrazovce se můžete podívat na krátké video, vysvětlující princip půjček Zonky, po kliknutí na Jdu to zkusit se můžete pustit do vyplňování. Nejdříve vyplníte vaše jméno + příjmení a odkliknete souhlas s podmínkami a pravidly. Pak vyberete na co chcete peníze půjčit a v dalším kroku už nastavujete parametry půjčky pomocí posuvníků.

Zonky půjčka krok 2

Pak zadáte vaši mailovou adresu a heslo, kterým se budete přihlašovat na Zonky.cz a pokračujete dál ve vyplňování – rodinný stav, počet dětí, bydlení, adresa, kde žijete, vzdělání a další podrobnosti o vaší osobě.

Zonky půjčka krok 3 Zonky půjčka krok 4

Následují informace o příjmech, výdajích, pak je vaším úkolem se stručně popsat, uvést, jaké používáte sociální sítě a vyplnit číslo mobilního telefonu. Na závěr ještě můžete přidat vzkaz a pak už přijde na řadu celkový souhrn vaší žádosti, kterým ještě potvrdíte kódem ze SMS zprávy a jedním kliknutím odešlete k posouzení.

Zonky půjčka krok 5

Splácení půjčky od Zonky:

Půjčka na Zonky.cz se splácí podobně jako jakékoli jiné běžné půjčky – peníze tak splácíte vždy jednou měsíčně bezhotovostním bankovním převodem. Zonky pak danou splátku vždy rozdělí mezi investory, kteří vám půjčku poskytli.

Sazebník poplatků

Částka Doba splácení Úroková sazba Celkem k úhradě
150 000,00 Kč 5 let 5.99 % 177 416 Kč

FAQ - Často kladené otázky

Moc nechápu ten princip P2P půjček. V čem je to jiné oproti půjčce od banky?

Rozdíl spočívá v tom, že když si půjčujete u banky, tak dostanete peníze přímo od ní. U Zonky ale systém funguje úplně jinak – společnost Zonky s.r.o. je pouze zprostředkovatelem půjčky, peníze ale pocházejí od investorů. Ti se skládají na vaši půjčku a pokud se celá částka dá dohromady, peníze dostanete vyplaceny na váš bankovní účet. Dluh pak splácíte společnosti Zonky, která peníze přepošle investorům v příslušném poměru, v jakém se na půjčce podíleli.

Je Zonky skutečně seriózním projektem? Nerada bych přišla o peníze.

Nepoctivých finančních společností je bohužel hodně, Zonky ale mezi ně rozhodně nepatří. Jedná se o projekt, za nímž stojí řada osobností ze světa financí, marketingu nebo žurnalistiky a podílejí se na něm např. Home Credit nebo PPF banka. Jakékoli obavy jsou tedy zbytečné, u Zonky se k vám budou chovat vždy naprosto férově.

Mohu si o půjčku požádat i jinak než přes internet? Například někde v kanceláři?

Určitě ano, pokud preferujete osobní jednání, můžete si domluvit schůzku na jednom ze tří kontaktních míst. Pobočky (v tomto případě hotspoty) jsou aktuálně tři, jedna je samozřejmě v Praze, druhá v Brně a třetí v Ostravě. Pokud ale máte např. jen jeden dotaz, nebo jakýkoli problém, můžete jej vyřešit i přes telefon nebo e-mail – pracovníci Zonky.cz vám vždy rádi pomohou.

Podle čeho se určují úrokové sazby? Pokud ta moje bude moc vysoká, dá se nějak snížit?

Úroková sazba se vždy určuje individuálně a to na základě informací, které společnosti Zonky poskytnete. V principu jde o to, že čím vyšší je riziko, že byste měli problém s řádným splácením, tím vyšší dostanete úrokovou sazbu. Pokud byste s úrokem nesouhlasili, můžete zkusit vyjednat nižší – po telefonu nebo přes e-mail. Bude ale třeba, abyste uvedli více informací nebo vysvětlili proč by vám měl být úrok snížen.

Jsou s půjčkami Zonky spojené i nějaké jiné poplatky než ten ve výši dvou procent?

Ne, jediný poplatek jsou zmíněná 2 % za zprostředkování půjčky, jinak pouze splácíte půjčku s úroky. Nikdy neplatíte nic předem, stejně tak se nemusíte bát ani žádných skrytých poplatků.

Mohu půjčku získat i se záznamem v registru dlužníků?

Teoreticky ano – Zonky si sice ověřují Vaše záznamy v NRKI (nebankovní registr klientských informací), nicméně záleží vždy na konkrétní situaci, na tom, jak je negativní záznam starý, proč k němu došlo atd. Většinou se lidem se záznamem v registru dlužníků půjčka zamítá, ale jsou výjimky, kdy tomu může být jinak.

Proč bych si měl o půjčku zažádat zrovna na Zonky? V čem je lepší než klasická banka?

V mnoha směrech. Asi tou nejvýraznější jsou nízké úroky, které začínají již na 2,99 %, dalším plusem je absence zbytečných poplatků, pohodlné sjednání online, možnost předčasného splacení a řada dalších výhod. Důležitý je i přístup společnosti Zonky, který je velmi přátelský a lidský.Výsledné hodnocení

P2P půjčky obecně u nás zatím nejsou tak rozšířené jako v některých jiných zemích, postupně jim ale začínají i Češi přicházet na chuť a objevují jejich velké výhody. Zonky jsou jednou z několika společností, které už u nás P2P půjčky provozují a zatím působí velmi sympatickým dojmem – především jejich internetové stránky jsou mimořádně zdařilá, o tomto projektu se navíc hodně píše i v médiích, objevila se reklama v televizi atd. Zonky jsou dobré především v jednání s klienty – pokud má žadatel o půjčku zájem, může si domluvit i osobní schůzku, pracovníci společnosti ochotně odpovídají na všechny dotazy a půjčka nikdy neobsahuje žádné skryté poplatky. Zda se půjčka vyplatí i vám, záleží hlavně na tom, jakou dostanete úrokovou sazbu – v každém případě, nejnižší sazba, která činí 2,99 % je opravdu výjimečná a žádná z bank působících v ČR Vám ji nenabídne. Zonky můžeme doporučit, jedná se o prověřenou a stabilní společnost, za kterou navíc stojí tak významní partneři jako je PPF banka nebo Home Credit.

RYCHLOST
80 %
SCHVALOVATELNOST
90 %
SPOLEHLIVOST
100 %
Celkové hodnocení 90 %

Zkušenosti

Petr
Petr
Web: http://pujcko.cz/zonky-com/

Zonky působí celkem důvěryhodně. Zpočátku to udělali velmi šikovně s omezeným rozdáváním registrací pro investory, takže vznikl pocit, že je to něco nedostatkového (dokonce se mi tu registraci snažili různí lidé prodat za x tisíc v době, kdy jsem ji normálně dostal od Zonky zdarma a bez fronty). Celkově jsou přitažliví celým zvládnutím marketingu. Co se úroků týče, tak spolu s Banking Online patří k českým P2P tržištím, kde je možno získat asi nejnižší úrok a mají i rozumné poplatky za zprostředkování. Takže vcelku doporučuji porovnat Zonky, Banking Online a asi Benefi.

Rychlé informace

 • Zonky patří mezi P2P půjčky, což jsou úvěry, kde si lidé půjčují peníze vzájemně
 • Poplatek činí pouze 2 % z celkové vypůjčené částky
 • Půjčka se sjednává přes internet, vše probíhá online bez nutnosti osobní schůzky
 • Součástí žádosti je i doložení příjmů, Zonky dále ověřují žadatele v registru NRKI

Požadavky

 • Zájemce o půjčku musí mít alespoň 18 let
 • Podmínkou je také české občanství, v případě cizinců pak trvalý pobyt na našem území
 • Žadatel musí mít také vlastní bankovní účet psaný na jeho jméno
 • K žádosti je třeba nahrát také dva osobní doklady
 • Musí se také doložit příjmy – stačí jen výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce

Rychlý kontakt

800 449 999
Zonky s.r.o., Evropská 2690/17, 16000 Praha 6 - Dejvice

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 8:00 - 18:00
Víkendy a Svátky zavřeno

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Kompletní sjednání půjčky přes internet
 • Možnost získat i velmi nízkou a výhodnou úrokovou sazbu
 • Parametry půjčky si můžete nastavit podle toho, kolik jste schopní měsíčně splácet
 • Férové a srozumitelné podmínky, seriózní jednání
 • Velmi kvalitní a uživatelsky přívětivé webové stránky
 • Půjčku lze kdykoliv splatit předčasně
 • Nízký fixní poplatek, jen 2 procenta z celkové částky úvěru

Nevýhody půjčky

 • Půjčku nedostanete hned. Online žádost zabere 10 minut, za 1-2 dny dostanete nabídku od Zonky, na tržišti je půjčka max. 2 dny. Nejpozději do 5 dní máte peníze na účtu
 • Zonky nejsou pro každého, podmínky vylučují např. nezaměstnané nebo osoby v insolvenci

Zonky

Za kolik opravdu půjčují lidé lidem? Nezávislá recenze Zonky půjčky. Zonky
Celkové hodnocení: 4/5. Hodnotilo 20122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Úvěrové podmínky
(velikost: 118 kB)
Smlouva o hotovostním úvěru
(velikost: 511 kB)
Sazebník klienta
(velikost: 359 kB)
Poslední aktualizace obsahu: 25. 11. 2019