Creditea

Nová půjčka od Providentu

Výše půjčky: 3 000 - 130 000 Kč
Splatnost: 6 - 36 měsíců
Úrok od: 36 % p.a.

Novým finančním produktem na českém trhu, který může hodně lidí oslovit, je flexibilní finanční rezerva Creditea od společnosti Provident Financial. Ten je známý svými nebankovními půjčkami (hotovostními i bezhotovostními), ke kterým přidal i speciální úvěr Provident Start, kde si lze půjčit až 16 000 Kč zcela zdarma. Creditea je nejnovějším přírůstkem v rodině Providentu a v této recenzi se na ni podíváme podrobněji.

Jak už bylo řečeno, Creditea není standardním úvěrem, ale jedná se o finanční rezervu, tedy o jakousi nebankovní obdobu kontokorentu. Úvěrový rámec je zde od 3 000 Kč až do 130 000 Kč a splácení se dá nastavit na dobu od šesti měsíců až po tři roky. Úroková sazba začíná na 36 % ročně, poplatky za výběr, posouzení žádosti nebo třeba předčasné splacení zde vůbec nejsou. 

U nebankovních půjček je důležitou vlastností jejich dostupnost. Creditea má tu výhodu, že získat ji mohou nejen zaměstnanci a živnostníci, ale také starobní důchodci, invalidní důchodci nebo maminky na mateřské dovolené. U všech jmenovaných skupin je podmínkou, aby tito lidé byli občany České republiky a měli svůj vlastní bankovní účet (na nějž jim chodí pravidelný příjem). Roli ale samozřejmě hraje také úvěruschopnost, jež se u každého žadatele posuzuje – kontrolují se např. registry dlužníků atd. 

Samotné sjednání není nijak těžké a obvykle člověku zabere okolo 10 minut. Specifikem je zde to, že do formuláře musíte nahrát hned tři fotky – fotku občanského průkazu z přední a zadní strany a navíc ještě vlastní selfie s OP, kde je vidět vaše tvář. Součástí registrace je i ověření příjmů, obvykle se to dělá prostřednictvím výpisu z bankovního účtu. Výplata peněz je pak velmi rychlá – jakmile bude žádost schválena, do 15 minut budou peníze odeslány na váš účet.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: nebankovní
 • Půjčka: 3 000 Kč – 130000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 130 000 Kč
 • Úrok od: 36 %
 • Doba splatnosti: 6 - 36 měsíců
 • Peníze na účtu: 15 minut
 • Způsob vyplacení: bezhotovostním převodem na účet klienta
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ne
 • Půjčka bez ručení: ne

Recenze půjčky a průběh žádosti

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty:

K vyplnění žádosti o půjčku Creditea budete kromě internetového připojení potřebovat především váš občanský průkaz a fotoaparát, resp. mobil s fotoaparátem.  

Přesný postup při žádosti o půjčku Creditea:

Prvním krokem je otevření si internetových stránek na adrese www.creditea.cz a nastavení parametrů úvěru – konkrétně jeho výši a dobu splácení. Obojí si nastavíte jednoduše pomocí posuvníku a zároveň se vám ihned zobrazí orientační výše měsíční splátky. (obr. 1)

Žádost Creditea - krok 1

Kliknete na Zažádat online a otevře se vám menší formulář. Do něj postupně uvedete základní osobní údaje, jako je křestní jméno, příjmení, mailová adresa, rodné číslo a telefonní číslo. (obr. 2)

Žádost Creditea - krok 2

Na další obrazovce pak musíte vyplnit číslo vašeho občanského průkazu a místo narození. (obr. 3)

Žádost Creditea - krok 3

Následuje uvedení adresy vašeho trvalého pobytu (musí to být ta, kterou máte uvedenu ve svém občanském průkazu – pokud bydlíte jinde, tuto adresu nyní neuvádějte). (obr. 4)

Žádost Creditea - krok 4

Na další obrazovce pak musíte zadat informace o svých příjmech a výdajích, splátkách nebo počtu vyživovaných dětí. (obr. 5)

Žádost Creditea - krok 5

Následně už se vám zobrazí konkrétní informace o tom, kolik si můžete půjčit spolu s minimální měsíční splátkou – zároveň si můžete rozkliknout i možnosti rychlejšího splácení. (obr. 6)

Žádost Creditea - krok 6

Na další stránce pak uvidíte přehledné shrnutí vaší půjčky. To si v klidu zkontrolujte (zda jste se třeba nepřepsali a jestli všechny údaje odpovídají) a pak odklikněte, že chcete podepsat smlouvu a že nejste politicky exponovaná osoba a klikněte na odeslat PIN kód. (obr. 7)

Žádost Creditea - krok 7

Vzápětí vám přijde PIN kód na mobil – PIN z SMS zprávy zadejte a klikněte na Potvrzuji. (obr. 8)

Žádost Creditea - krok 8

Dalším krokem je prokázání vašeho příjmu – můžete si vybrat jednu ze tří možností, buď přes vaše internetové bankovnictví (což je jednoznačně nejrychlejší a nejpohodlnější varianta) nebo nahráním výpisu z bankovního účtu či daňového přiznání, případně mailem. (obr. 9)

Žádost Creditea - krok 9

Pak vás ještě čeká ověření totožnosti, kdy budete muset do systému nahrát dvě fotky vašeho občanského průkazu (z každé strany jednu) a fotku (selfie), na které OP držíte a je na ní vidět váš obličej.

Sazebník poplatků

Výše půjčky Doba splatnosti Zaplatíte navíc Celková částka
3 000 Kč 6 měsíců 336 Kč 3 336 Kč
30 000 Kč 36 měsíců 19 468 Kč, 49 468 Kč
130 000 Kč 36 měsíců 85 172 Kč, 215 872 Kč

FAQ - Často kladené otázky

Jaké doklady nebo dokumenty budu k vyřízení úvěru potřebovat?

Nejdůležitější je občanský průkaz – do žádosti musíte nahrát hned tři fotky – fotky OP z obou stran a jednu vaši selfie s OP. Podnikatelé pak potřebují kopii posledního daňového přiznání, jinak obvykle stačí výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce.

Mám šanci na půjčku, když mám záznam v registru dlužníků a exekuci?

Bohužel, v takovém případě ne. Creditea kontroluje registry dlužníků a ověřuje si úvěruschopnost každého zájemce o půjčku.

Jaká je u půjčky Creditea její úroková sazba?

Úrok se vždy stanovuje individuálně, nicméně základní úroková sazba začíná na 36 % ročně.

Musí se platit něco předem? Platí se něco za vedení účtu nebo za jednotlivé výběry?

Ne, předem neplatíte ani korunu, stejně tak je bezplatné i vedení účtu a výběr. Absence poplatků je jednou z velkých výhod této půjčky.

Dá se půjčka splatit i předčasně? Pokud ano, účtuje se za to nějaká pokuta?

Ano, úvěr můžete kdykoliv splatit celý předčasně. Žádná sankce vám za to nehrozí.

Jsem na mateřské dovolené, můžu si také o tuto půjčku zažádat?

Určitě ano, Creditea je i pro maminky na mateřské – podmínkou pouze je, abyste dávku dostávala vyplácenou na váš vlastní bankovní účet. Jinak se samozřejmě posuzuje úvěruschopnost, takže závisí i na tom, jak vysoký příjem z mateřské máte.

Proč bych si měl ze všech úvěrových produktů vybrat zrovna Crediteu?

Klíčovou výhodou je především vysoká flexibilita půjčky, kdy si sami rozhodujete o tom, zda uhradíte jen minimální splátku nebo pošlete více. Stejně tak je výhodou i možnost navýšit si úvěrový limit nebo splatit úvěr předčasně. Pokud hledáte výhodnou nebankovní finanční rezervu, Creditea je rozhodně dobrou volbou.Výsledné hodnocení

Nová finanční rezerva Creditea od společnosti Provident Financial je zajímavým doplněním portfolia této úvěrové společnosti. Podobných úvěrových produktů v nebankovním sektoru moc není, Creditea tak má rozhodně velkou šanci na úspěch. Kladně hodnotíme rychlost sjednání i bleskovou výplatu na účet, pozitivní je i dostupnost pro důchodce nebo matky na mateřské. Skvělá je ale zejména flexibilita půjčky, kdy si každý může splácení upravit podle svých potřeb a možností. Mírným negativem jsou trochu vyšší úroky a pro hodně lidí pak může být překážkou nutnost mít svůj vlastní účet. Celkově ale Crediteu hodnotíme určitě kladně a můžeme ji případným zájemcům doporučit.

RYCHLOST
90 %
SCHVALOVATELNOST
70 %
SPOLEHLIVOST
80 %
Celkové hodnocení 80 %

Zkušenosti

Marek
Marek
Web: https://www.coolpujcky.cz/pujcka/creditea/zkusenosti#m

Tohle je zatím nejlepší “půjčka“, kterou jsem kdy měl. Vyhovuje mi hlavně její flexibilita a to, že nemusím platit žádné nesmyslné poplatky. Úrokové sazby sice nejsou nejnižší, ale s tím jsem počítal, vzhledem k tomu, že provozovatelem je Provident. Celkově jsem ale spokojený a finanční rezervu Creditea mohu určitě doporučit.

Rychlé informace

 • Nový úvěrový produkt od známé společnosti Provident Financial
 • Jedná se o finanční rezervu od 3 000 Kč až do 130 000 Kč se splatností až na tři roky
 • Creditea je maximálně flexibilní, klient si sám určuje, jak vysoké částky bude splácet
 • Sjednání probíhá jen přes internet, na něm pak klient dostane přístup na svůj zákaznický účet
 • Na úvěr mohou kromě zaměstnanců a podnikatelů dosáhnout i senioři a matky na mateřské

Požadavky

 • Musí vám být minimálně 18 let
 • Dalším požadavkem je občanství ČR
 • Podmínkou je také mít vlastní bankovní účet
 • Žadatel musí být schopný úvěr řádně splácet

Rychlý kontakt

723 53 53 53
Provident Financial s.r.o., Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4 - Krč

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 8:00 - 18:00
Víkendy a Svátky Zavřeno

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Velká flexibilita při splácení
 • Rychlá výplata peněz na účet
 • Dostupnost i pro seniory a maminky na mateřské
 • Žádné zbytečné poplatky
 • Možnost navýšení limitu půjčky při řádném splácení

Nevýhody půjčky

 • Trochu vyšší úroky
 • Nutnost mít vlastní bankovní účet
 • Nemožnost sjednat si produkt osobně na pobočce

Creditea

Nová půjčka od Providentu Creditea
Celkové hodnocení: 5/5. Hodnotilo 3122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Poslední aktualizace obsahu: 7. 1. 2021