Flexibilní půjčka od Home Credit

Nezávislá recenze Flexibilní půjčky od Home Credit

Výše půjčky: 10 000 - 250 000 Kč
Splatnost: flexibilní
Úrok od: 11,9 % p.a.

Flexibilní půjčka od Home Credit patří mezi dlouhodobé nebankovní úvěry. Specifická je ale zejména tím, že se nejedná o úplně klasickou půjčku – jde totiž o revolvingový úvěr. Jeho předností je – jak už koneckonců naznačuje obchodní název půjčky – flexibilita a to v mnoha ohledech. Začíná to již při samotném nastavování parametrů půjčky, kdy si žadatel může úvěr vybrat i podle toho, kolik chce pravidelně každý měsíc splácet. Dalším plusem je možnost kdykoliv v průběhu splácení uhradit i jinou výši splátky – podmínkou je pouze, aby nebyla nižší než předem stanovená minimální splátka. Dalším příkladem flexibility je možnost úhrady splátek nejen klasicky převodem z účtu na účet, ale také složenkou nebo na terminálech Sazky. 

Pokud jde o úrokové sazby, ty se samozřejmě nemohou srovnávat s těmi bankovními, nicméně v kategorii nebankovních půjček Home Credit nijak drahý není. Jedná se o dlouhodobou půjčku, takže není pro ty, kteří potřebují jen pár tisíc do nejbližší výplaty – pro ně má Home Credit půjčku Kamali. Výhodou je, že lidé, jenž nejsou příliš zdatní v práci s PC, si mohou půjčku sjednat i po telefonu – stačí zavolat na 800 900 690 a pracovník Home Creditu s nimi vše potřebné vyřídí. 

Zajímavá je úvěrová kalkulačka. Zatímco většina úvěrových poskytovatelů v ní má jen výši půjčky a délku splácení, u Home Credit si úvěr nastavujete podle jeho výše a částky, kterou můžete měsíčně splácet. Navíc se vám zobrazí i výše minimální splátky, kterou musíte každý měsíc poslat. Výpočet je pouze orientační (přesná čísla vám řekne pracovník Home Credit až mu sdělíte více informací o vaší osobě), každopádně na webu půjčky si můžete snadno spočítat, kolik by vás přibližně úvěr stál a zda se vám vyplatí. 

Home Credit ke své půjčce nabízí také dva druhy pojištění – MAX a MAX+. K doplňkovým službám, které jistě hodně lidí ocení, patří i možnost odkladu splátek – vždy po každé šesté řádně uhrazené splátce. To vše a další výhody dělají z Flexibilní půjčky od Home Credit skutečně flexibilní úvěrový produkt, který se výrazně liší od konkurence.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: nebankovní
 • Půjčka: 10 000 Kč – 250000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 250 000 Kč
 • Úrok od: 11,9 %
 • Doba splatnosti: flexibilní
 • Peníze na účtu: 24 hodin
 • Způsob vyplacení: převodem na účet
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ano
 • Půjčka bez ručení: ano

Videoprezentace

Recenze půjčky a průběh žádosti

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty:

Máte-li o Flexibilní půjčku od Home Credit zájem, žádost si lze podat dvěma různými způsoby. Prvním z nich je telefonický kontakt, kdy si vše potřebné domluvíte s pracovníkem firmy po telefonu, bez nutnosti vyplňovat formuláře na internetu. Pro tento účel slouží speciální linka 800 900 690.

Druhou a asi nepohodlnější možností je internetová žádost, u které nejste vázáni na žádnou pracovní dobu a kdykoliv a odkudkoliv si ji můžete vyplnit přímo z webových stránek společnosti Home Credit.

Pokud jde o požadované doklady, naštěstí toho moc potřebovat nebudete. Vždy ale musíte mít dva doklady totožnosti (pokud nejste cizinec, tak první musí být občanský průkaz, druhý třeba rodný list, cestovní pas nebo řidičský průkaz). Dokumenty o příjmech se většinou předkládat nemusejí, pokud jste zaměstnanec nebo podnikatel, musíte jen uvést informace o vaší firmě.

Přesný postup při žádosti o Flexibilní půjčku od Home Credit přes internet:

Možnost sjednat si úvěr přes internet už je dnes standardem a výjimkou v tomto ohledu není ani společnost Home Credit. Ta vedle sjednání online umožňuje svým klientům i vyřízení půjčky přes telefon. Jak postupovat, pokud si chcete Flexibilní půjčku od Home Credit sjednat po internetu? 

Na webu Home Credit si na úvodní stránce najdete Flexibilní půjčku a kliknete, případně vyberete na domovské stránce pole Více o půjčce.

Na další stránce se vám zobrazí úvěrová kalkulačka v trochu netradiční podobě – půjčku si nastavujete nikoliv zadáním její výše a splatnosti, ale zadáním výše úvěru a částky, kterou můžete měsíčně splácet. Hned pod tím pak uvidíte i minimální splátku pro danou variantu a dobu splácení. Předem ale upozorňujeme, že výpočet je pouze orientační. (obr. 1)

Žádost Home Credit - krok 1

Po nastavení parametrů půjčky si připravíte dva doklady totožnosti (OP + druhý doklad – třeba pas, řidičák nebo rodný list) a na pravé straně postupně vyplníte svoje jméno, příjmení, telefonní číslo, e-mailovou adresu a rodné číslo. Následně si můžete zvolit čas, kdy vás může pracovník firmy kontaktovat a přejdete k samotné žádosti, která by vám měla zabrat cca 15 minut. Na výběr máte ze dvou možností – Zavolejte mi a Dokončit online. (obr. 2)

Žádost Home Credit - krok 2

Pokud si vyberete možnost dokončit žádost online, otevře se vám okno s popisem, jak bude proces žádání o půjčku probíhat. Pokud vám bude vše jasné, můžete pokračovat dále. (obr. 3)

Žádost Home Credit - krok 4

Nejdříve si zkontrolujete zadané jméno a příjmení a znovu doplníte vaše rodné číslo. Na další obrazovce opět jen zkontrolujete zadané tel. číslo a e-mail. (obr. 4 a 5)

 Žádost Home Credit - krok 5

Žádost Home Credit - krok 6

V tuto chvíli už bude načase nastavit si heslo, díky kterému budete moci podepsat smlouvu a nastavíte si bezpečnostní otázky. (obr. 6 a 7)

Žádost Home Credit - krok 7

Žádost Home Credit - krok 8

Následně vám Home Credit potvrdí úspěšné vytvoření hesla a vy můžete pokračovat dále. (obr. 8)

Žádost Home Credit - krok 9

Součástí žádosti jsou samozřejmě také informace o vašich příjmech a výdajích, rodinném stavu, typu bydlení a vzdělání. Také bez vašeho souhlasu s ověřením bonity prostřednictvím služby TelcoScore a souhlasu se zpracováním údajů to nepůjde. (obr. 9 až 12)

Žádost Home Credit - krok 10

Žádost Home Credit - krok 11

Žádost Home Credit - krok 12

Žádost Home Credit - krok 13

Následně vám připraví Home Credit konkrétní nabídku a pokud se vám bude líbit, můžete pomocí vytvořeného hesla podepsat smlouvu. Posledním krokem je doplnění údajů ze svých dvou připravených dokladů. Pak už jen čekáte na připsání peněz na váš účet.

Reprezentativní příklad:

Výše úvěru 250 000 Kč, roční úroková sazba 11,9 %, RPSN 12,6 %, celkem zaplatíte 266 116 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 23 313 Kč, 23 106 Kč, 22 899 Kč, 22 693 Kč, 22 486 Kč, 22 280 Kč, 22 073 Kč, 21 866 Kč, 21 660 Kč, 21 453 Kč, 21 247 Kč a 21 040 Kč. Splátky a částka, kterou celkem zaplatíte, jsou matematicky zaokrouhleny. Uvedené hodnoty platí za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při výše uvedené úrokové sazbě a bez poplatku, při poskytnutí revolvingového úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny. Nabídka nezohledňuje další čerpání úvěru ani využití doplňkových služeb.

Sazebník poplatků

Částka Počet splátek Celkem zaplatíte RPSN
250 000 Kč 12 266 116 Kč 12.6 %

FAQ - Často kladené otázky

Jakým způsobem si můžu půjčku od Home Credit sjednat?

Jsou dvě možnosti – buď jednoduše přes internet vyplněním formuláře na webových stránkách homecredit.cz, nebo telefonicky na čísle 800 900 690. V každém případě si dopředu nachystejte svůj občanský průkaz a druhý osobní doklad.

Jaké doklady budu k vyřízení úvěru potřebovat? Musím předložit i potvrzení o příjmu?

Aby byla vaše žádost o půjčku kompletní, budete potřebovat dva doklady totožnosti – občanský průkaz + druhý doklad, kterým může být třeba pas, rodný list nebo řidičský průkaz. Příjmy uvádět budete a v některých případech bývá vyžadováno i potvrzení o příjmu.

Mohu si nechat peníze vyplatit i jinak než bankovním převodem?

Bohužel ne, peníze se vyplácí pouze bankovním převodem na váš účet.

Jakým způsobem lze půjčku splácet?

Splácení úvěru od Home Credit je možné hned třemi způsoby a záleží jen na vás, který si vyberete. První možností je klasický bankovní převod, druhou variantou je platba prostřednictvím složenky (ty si navíc nebudete muset zdlouhavě vyplňovat, Home Credit vám je dopředu pošle) a nebo můžete splátky hradit na terminálech společnosti Sazka.

Když se dostanu do finančních problémů, je možní domluvit se na snížení měsíční splátky?

Ano, můžete splácet kolik chcete, ale musíte poslat alespoň minimální splátku.

Je tato půjčka určená i pro cizince? Pokud ano, co musejí splňovat?

Ano, i cizinci mají možnost získat Flexibilní půjčku od Home Credit, nicméně pouze ti, jenž mají potvrzení o trvalém pobytu na území ČR.

V čem spočívá výhoda flexibility u této půjčky?

Těch výhod je hned několik, zásadní je např. možnost splácet každý měsíc jinou částku – podmínkou je pouze to, aby nebyla nižší než stanovená minimální splátka. Flexibilní je navíc nejen splácení, ale i čerpání úvěru.

Jak probíhá podpis smlouvy – musí se někam chodit?

Na žádnou pobočku chodit nemusíte, smlouvu lze podepsat dvěma způsoby. Buď formou SMS podpisu (máte-li účet ve Správě financí) nebo běžným podpisem – Home Credit vám pošle smlouvu poštou, vy ji podepíšete a odešlete zpět.

Jak dlouho trvá, než dostanu peníze na účet?

Dlouho na peníze čekat nebudete – pokud vše vyjde a půjčku vám schválí, peníze vám budou odeslány na bankovní účet do druhého dne od podpisu úvěrové smlouvy.

Můžu úvěr splatit celý předčasně nebo mi za to hrozí nějaká sankce?

Půjčku samozřejmě můžete kdykoliv splatit celou, nicméně je třeba si uvědomit, že se jedná o revolvingový úvěr. To znamená, že i po doplacení smlouva pokračuje dál – samozřejmě ale bez jakýchkoli úroků nebo poplatků.Výsledné hodnocení

Nebankovní půjčka od Home Credit nás zaujala svými podmínkami – ty se od konkurence liší a to zejména flexibilitou při jejím splácení. Velmi kladně hodnotíme to, že klient může každý měsíc poslat jinou výši splátky podle jeho aktuální situace (s tím, že musí dodržet pravidlo minimální splátky). Podmínky půjčky Home Credit jsou v segmentu dlouhodobých nebankovních úvěrů celkem výhodné – tuto půjčku lze určitě doporučit těm, jenž si nemohou vzít úvěr u banky a potřebují vyšší částku. Na druhou stranu to nic nemění na tom, že úroky jsou znatelně vyšší než u bank, takže oproti nim půjčka zdaleka tak výhodná není. Mnoho žadatelů také nepotěší fakt, že Home Credit má poměrně přísné podmínky a spousta zájemců o úvěr tak se svou žádostí neuspěje.

RYCHLOST
60 %
SCHVALOVATELNOST
20 %
SPOLEHLIVOST
100 %
Celkové hodnocení 60 %

Zkušenosti

Rychlé informace

 • Výhodné nebankovní půjčky až do 250 000 Kč
 • Nízké úroky a flexibilní doba splatnosti
 • Bez ručitele
 • Půjčka je neúčelová a za její vyřízení se neplatí žádný poplatek

Požadavky

 • Půjčku mohou dostat pouze osoby starší 18 let
 • Další podmínkou je trvalý zdroj příjmů
 • Žadatel také nesmí mít negativní záznam v registru dlužníků
 • Spolu s žádostí je třeba předložit dva doklady totožnosti
 • Zaměstnanci a podnikatelé musejí uvést i základní údaje o firmě

Rychlý kontakt

542 100 100
Home Credit a.s., Nové sady 996/25, 602 00, Brno

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 8:00 – 17:00
Víkendy a Svátky Zavřeno

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Nízké úroky, mezi nebankovními půjčkami jedny z nejnižších
 • Možnost nastavit si splatnost dle svých potřeb – je flexibilní
 • Snadné a rychlé vyřízení půjčky přes internet nebo po telefonu
 • Jedná se o revolvingový úvěr
 • Vyplacení do druhého dne od podpisu smlouvy
 • Půjčka na cokoliv
 • Díky webové aplikaci máte vždy kontrolu o stavu své půjčky
 • K úvěru je možné sjednat si i výhodné pojištění
 • Absence zbytečných poplatků – ať už za sjednání úvěru, vedení účtu nebo jiné služby
 • Možnost opakovaného čerpání již splacených peněz

Nevýhody půjčky

 • Nízké procento schvalovatelnosti – hodně žádostí je zamítnuto
 • Kontrola registrů dlužníků – pokud v nich máte negativní záznam, úvěr nedostanete
 • Minimální výše úvěru je 10 000 Kč, produkt tak není vhodný jako půjčka před výplatou
 • Jde o revolvingový úvěr, takže i při předčasném splacení pokračuje dál (samozřejmě bez dalších poplatků a úroků)

Flexibilní půjčka od Home Credit

Nezávislá recenze Flexibilní půjčky od Home Credit Flexibilní půjčka od Home Credit
Celkové hodnocení: 4/5. Hodnotilo 10122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Poslední aktualizace obsahu: 25. 2. 2024