Půjčka Home Credit

Nezávislá recenze půjčky od Home Credit. Podívali jsme se detailně na podmínky, které vás překvapí.

Výše půjčky: 10 000 - 250 000 Kč
Splatnost: Flexibilní
Úrok od: 9,88 % p.a.

Flexibilní půjčka od Home Creditu patří mezi dlouhodobé nebankovní úvěry. Specifická je ale zejména tím, že se nejedná o úplně klasickou půjčku – jde totiž o revolvingový úvěr. Jeho předností je – jak už koneckonců naznačuje obchodní název půjčky – flexibilita a to v mnoha ohledech. Začíná to již při samotném nastavování parametrů půjčky, kdy si žadatel může úvěr vybrat i podle toho, kolik chce pravidelně každý měsíc splácet. Dalším plusem je možnost kdykoliv v průběhu splácení uhradit i jinou výši splátky – podmínkou je pouze aby nebyla nižší než předem stanovená minimální splátka. Dalším příkladem flexibility je možnost úhrady splátek nejen klasicky převodem z účtu na účet, ale také na terminálech Sazky. U nich je výhoda, že máte jistotu, že platba dorazí ještě ten samý den. 

Pokud jde o úrokové sazby, ty se samozřejmě nemohou srovnávat s těmi bankovními, nicméně v kategorii nebankovních půjček Home Credit nijak drahý není. Jedná se o dlouhodobou půjčku, takže není pro ty, kteří potřebují jen pár tisíc do nejbližší výplaty – pro ně má Home Credit půjčku Kamali. Výhodou je, že lidé, jenž nejsou příliš zdatní v práci s PC, si mohou půjčku sjednat i po telefonu – stačí zavolat na 800 700 762 a pracovník Home Creditu s nimi vše potřebné vyřídí. 

Zajímavá je úvěrová kalkulačka. Zatímco většina úvěrových poskytovatelů v ní má jen výši půjčky a délku splácení, u Home Credit si úvěr nastavujete podle jeho výše a částky, kterou můžete měsíčně splácet. Navíc se vám zobrazí i výše minimální splátky, kterou musíte každý měsíc poslat. Výpočet je pouze orientační (přesná čísla vám řekne pracovník Home Creditu až mu sdělíte více informací o vaší osobě), každopádně na webu půjčky si můžete snadno spočítat, kolik by vás přibližně úvěr stál a zda se vám vyplatí. 

Home Credit ke své půjčce nabízí také některé doplňkové služby – např. pojištění schopnosti splácet. To si lze vybrat ze dvou variant – levnější nabízí pojistně krytí pro případy úrazu, invalidity nebo smrti. Dražší pojistný balíček pak poskytuje krytí i pro případy pracovní neschopnosti nebo ztráty zaměstnání. K doplňkovým službám, které jistě hodně lidí ocení, patří i možnost odkladu splátek – vždy po každé šesté řádně uhrazené splátce. Vedle toho má klient po každé šesté řádně uhrazené splátce možnost upravit si i výši a počet splátek. To vše a další výhody dělají z půjčky Home Credit skutečně flexibilní úvěrový produkt, který se výrazně liší od konkurence.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: nebankovní
 • Půjčka: 10 000 Kč – 250000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 250 000 Kč
 • Úrok od: 9,88 %
 • Doba splatnosti: Flexibilní
 • Peníze na účtu: 24 hodin
 • Způsob vyplacení: Převodem na účet, složenkou
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ano
 • Půjčka bez ručení: ano

Videoprezentace

Recenze půjčky a průběh žádosti

Flexibilní půjčka teď vrací 25 % úroků zpět

Home Credit nyní nabízí speciální akci. Po prvním roce vám z vaší Flexibilní půjčky vrátí 25 % splacených úroků zpět.

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty:

Máte-li o půjčku Home Credit zájem, žádost si lze podat třemi různými způsoby. Prvním z nich je telefonický kontakt, kdy si vše potřebné domluvíte s pracovníkem firmy po telefonu, bez nutnosti vyplňovat formuláře na internetu. Pro tento účel slouží speciální linka 800 700 762, která je bezplatná, takže nemusíte mít obavy z vysokého účtu za telefon.

Třetí a asi nepohodlnější možností je internetová žádost, u které nejste vázáni na žádnou pracovní dobu a kdykoliv a odkudkoliv si ji můžete vyplnit přímo z webových stránek společnosti Home Credit.

Pokud jde o požadované doklady, naštěstí toho moc potřebovat nebudete. Vždy ale musíte mít dva doklady totožnosti (pokud nejste cizinec, tak první musí být občanský průkaz, druhý třeba rodný list, cestovní pas nebo řidičský průkaz). Dokumenty o příjmech se předkládat nemusejí, pokud jste zaměstnanec nebo podnikatel, musíte jen uvést informace o vaší firmě.

Přesný postup při žádosti o půjčku Home Credit přes internet:

Možnost sjednat si úvěr přes internet už je dnes standardem a výjimkou v tomto ohledu není ani společnost Home Credit. Ta vedle sjednání online umožňuje svým klientům i vyřízení půjčky přes telefon. Jak postupovat, pokud si chcete flexibilní půjčku Home Credit sjednat po internetu? 

Na webu Home Creditu si na úvodní stránce najdete flexibilní půjčku a kliknete na odkaz Více o půjčce.

půjčka u Home Credit - více informací

Na další stránce se vám zobrazí úvěrová kalkulačka v trochu netradiční podobě – půjčku si nastavujete nikoli zadáním její výše a splatnosti, ale zadáním výše a částky, kterou můžete měsíčně splácet. Hned vedle (po pravé straně) pak uvidíte i minimální splátku pro danou variantu a dobu splácení. Předem ale upozorňujeme, že výpočet je pouze orientační.

žádost o půjčku Home Credit - výběr částky a délky splácení

Po nastavení parametrů půjčky si připravíte dva doklady totožnosti (OP + druhý doklad – třeba pas, řidičák nebo rodný list) a postupně vyplníte svoje jméno, příjmení, telefonní číslo, mailovou adresu a rodné číslo.

Home credit půjčka - žádost - zadání osobních údajů

Následně si můžete zvolit čas, kdy vás může pracovník firmy kontaktovat a přejdete k samotné žádosti. Ta by vám měla zabrat cca 15 minut. Nejdříve do ní doplníte svoje místo narození, adresu trvalého bydliště, číslo a platnost občanského průkazu a číslo druhého osobního dokladu. Odškrtnete, zda nejste politicky exponovaná osoba a kliknutím na pokračovat přejdete k další části žádosti. (obr.4, obr.5) 

žádost o půjčku home credit - adresa

Žádost o půjčku Home Credit - vyplnění údajů z identifikačního dokladu

Dalším bodem žádosti je uvedení zdroje příjmů. Zde vyberete o jaký zdroj se jedná (např. zaměstnanec, OSVČ, důchodce atd.) a uvedete další podrobnosti. Např. pokud jste zaměstnanec, musíte vyplnit od kdy jste zaměstnán, u jaké firmy nebo zda jde o dobu určitou nebo neurčitou. 

Půjčka u Home Creditu - vyplnění výše příjmů

žádost o Home Credit půjčku - informace o zaměstnavateli

Následuje sekce s doplňujícími údaji – ta už je krátká, uvádí se v ní pouze rodinný stav, výdaje, počet vyživovaných dětí, druh bydlení a nejvyšší dosažené vzdělání.

Home Credit žádost o půjčku - příjmy a výdaje domácnosti

A už jsme téměř u konce – zbývá ještě vyplnit číslo bankovního účtu (nicméně částky do 30 000 Kč lze vyplatit i poštovní poukázkou, záleží pouze na vás) a pak se už vám zobrazí závěrečná rekapitulace. Tu si pečlivě zkontrolujte a pokud jste vše vyplnili správně, klikněte na Odeslat žádost.

Vyplnění čísla bankovního účtu u Home Credit žádosti o půjčku

Potvrzení údajů, které jste vyplnili v žádosti o půjčku u Home Creditu

Tím je vše hotové a už nezbývá než jen počkat na zpracování žádosti. Potvrzení o přijetí vám přijde do mailové schránky, ke zpracování pak dojde nejpozději do dalšího pracovního dne. Home Credit vás následně bude kontaktovat buď telefonicky nebo prostřednictvím mailu. 

Sazebník poplatků

Částka Počet splátek Celkem zaplatíte RPSN
150 000 Kč 12 160 466 Kč 13.67 %

FAQ - Často kladené otázky

Jakým způsobem si můžu půjčku od Home Credit sjednat?

Jsou dvě možnosti – buď jednoduše přes internet vyplněním formuláře na webových stránkách homecredit.cz, nebo telefonicky na čísle 800 700 762 (hovor je zdarma). V každém případě si dopředu nachystejte svůj občanský průkaz a druhý osobní doklad.

Jaké doklady budu k vyřízení úvěru potřebovat? Musím předložit i potvrzení o příjmu?

Aby byla Vaše žádost o půjčku kompletní, budete potřebovat dva doklady totožnosti – občanský průkaz + druhý doklad, kterým může být třeba pas, rodný list nebo řidičský průkaz. Ano, příjmy dokládat budete.

Mohu si nechat peníze vyplatit i jinak než bankovním převodem?

Ano, peníze lze poslat i klasickou poštovní poukázkou.

Jakým způsobem lze půjčku splácet?

Splácení úvěru od Home Credit je možné hned třemi způsoby a záleží jen na Vás, který si vyberete. První možností je klasický bankovní převod, druhou variantou je platba prostřednictvím složenky (ty si navíc nebudete muset zdlouhavě vyplňovat, Home Credit Vám je dopředu pošle) a nebo můžete splátky hradit na terminálech společnosti Sazka.

Mohu úvěr splatit i předčasně? Nebude mi za to naúčtována nějaká pokuta?

Ano, můžete tak učinit kdykoliv a žádných sankcí se bát nemusíte. Předčasné splacení je u Home Credit zadarmo, úroky tak zaplatíte pouze za dobu, kterou jste půjčku měli. Pokud se pro předčasné splacení zbytku půjčky rozhodnete, je třeba, abyste tento záměr poslali písemně alespoň měsíc předem.

Když se dostanu do finančních problémů, je možní domluvit se na snížení měsíční splátky?

Ano, můžete splácet kolik chcete, ale musíte poslat alespoň minimální splátku.

Je tato půjčka určená i pro cizince? Pokud ano, co musejí splňovat?

Ano, i cizinci mají možnost získat flexibilní půjčku Home Credit, nicméně pouze ti, jenž mají v Česku trvalý pobyt. Musejí tak doložit povolení k trvalému pobytu na území ČR.

V čem spočívá výhoda flexibility u této půjčky?

Těch výhod je hned několik, zásadní je např. možnost splácet každý měsíc jinou částku – podmínkou je pouze to, aby nebyla nižší než stanovená minimální splátka. Flexibilní je navíc nejen splácení, ale i čerpání úvěru.

Jak probíhá podpis smlouvy – musí se někam chodit?

Na žádnou pobočku chodit nemusíte, smlouvu lze podepsat dvěma způsoby. Buď formou SMS podpisu (máte-li účet ve Správě financí) nebo běžným podpisem – Home Credit vám pošle smlouvu poštou, vy ji podepíšete a odešlete zpět.

Jak dlouho trvá, než dostanu peníze na účet?

Dlouho na peníze čekat nebudete – pokud vše vyjde a půjčku vám schválí, peníze vám budou odeslány na bankovní účet do druhého dne od podpisu úvěrové smlouvy.

Můžu úvěr splatit celý předčasně nebo mi za to hrozí nějaká sankce?

Půjčku samozřejmě můžete kdykoliv splatit celou, nicméně je třeba si uvědomit, že se jedná o revolvingový úvěr. To znamená, že i po doplacení smlouva pokračuje dál – samozřejmě ale bez jakýchkoli úroků nebo poplatků.Výsledné hodnocení

Nebankovní půjčka od Home Credit nás zaujala svými podmínkami – ty se od konkurence liší a to zejména flexibilitou při jejím splácení. Velmi kladně hodnotíme to, že klient může každý měsíc poslat jinou výši splátky podle jeho aktuální situace (s tím, že musí dodržet pravidlo minimální splátky). Podmínky půjčky Home Credit jsou v segmentu dlouhodobých nebankovních úvěrů celkem výhodné – tuto půjčku lze určitě doporučit těm, jenž si nemohou vzít úvěr u banky a potřebují vyšší částku. Na druhou stranu to nic nemění na tom, že úroky jsou znatelně vyšší než u bank, takže oproti nim půjčka zdaleka tak výhodná není. Mnoho žadatelů také nepotěší fakt, že Home Credit má poměrně přísné podmínky a spousta zájemců o úvěr tak se svou žádostí neuspěje.

RYCHLOST
60 %
SCHVALOVATELNOST
20 %
SPOLEHLIVOST
100 %
Celkové hodnocení 60 %

Zkušenosti

Adam
Adam
Web: http://pujcko.cz/home-credit-pujcka-2/

Já si vcelku bezproblémů pujčil 30000 tis, na dva roky a splátka je 1 598 Kč. Je to tak jak jsme se dohodli, nemám z nich dobrý pocit ale zatím to funguje jak má ale ty úroky by mohli trochu srazit.

Urubkova
Urubkova
Web: http://www.penize.cz/diskuze/7128-home-credit-spotrebitelsky-uver-klasik

Mně přišli docela v pohodě. Úvěr mi vyřídili rychle a ochotně. Vím, že musím zaplatit trochu vyšší úrok, ale zase za to pohodlí (a v té situaci) to za to stojí.

Rychlé informace

 • Výhodné nebankovní půjčky až do 250 000 Kč
 • Nízké úroky a dlouhá doba splatnosti – až 8 let
 • Bez ručitele a bez nutnosti dokládat příjmy
 • Možnost výplaty nejen převodem, ale i složenkou či v hotovosti
 • Půjčka je neúčelová a za její vyřízení se neplatí žádný poplatek

Požadavky

 • Půjčku mohou dostat pouze osoby starší 18 let
 • Další podmínkou je trvalý zdroj příjmů
 • Žadatel také nesmí mít záznam v registru dlužníků
 • Spolu s žádostí je třeba předložit dva doklady totožnosti
 • Zaměstnanci a podnikatelé musejí uvést i základní údaje o firmě

Rychlý kontakt

800 900 690
Home Credit a.s., Nové sady 996/25, 602 00, Brno

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 8:00 - 18:00
Víkendy a Svátky Zavřeno

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Nízké úroky, mezi nebankovními půjčkami jedny z nejnižších
 • Možnost rozložit si splatnost na dlouhé období, až 8 let
 • Snadné a rychlé vyřízení půjčky přes internet nebo po telefonu
 • Jedná se o revolvingový úvěr
 • Vyplacení do 2. dne od podpisu smlouvy
 • Půjčka na cokoliv
 • Hned tři možnosti výplaty – převodem, složenkou nebo v hotovosti
 • Peníze můžete použít na cokoliv budete potřebovat
 • Díky webové aplikaci máte vždy kontrolu o stavu své půjčky
 • K úvěru je možné sjednat si i výhodné pojištění výdajů
 • Absence zbytečných poplatků – ať už za sjednání úvěru, vedení účtu nebo jiné služby
 • Možnost opakovaného čerpání již splacených peněz

Nevýhody půjčky

 • Nízké procento schvalovatelnosti – hodně žádostí je zamítnuto
 • Kontrola registrů dlužníků – pokud v nich máte záznam, úvěr nedostanete
 • Minimální výše úvěru je 10 000 Kč, produkt tak není vhodný jako půjčka před výplatou
 • Jde o revolvingový úvěr, takže i při předčasném splacení pokračuje dál (samozřejmě bez dalších poplatků a úroků)

Půjčka Home Credit

Nezávislá recenze půjčky od Home Credit. Podívali jsme se detailně na podmínky, které vás překvapí. Půjčka Home Credit
Celkové hodnocení: 4/5. Hodnotilo 10122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Poslední aktualizace obsahu: 14. 10. 2020