Ferratum Business

Podnikatelský kapitálový úvěr

Výše půjčky: 50 000 - 1 300 000 Kč
Splatnost: 6 – 18 měsíců
Úrok od: 2,9 % p.a.

Půjčka Ferratum Business není aktuálně dostupná. Porovnejte si další podnikatelksé úvěry nebo nebankovní půjčky.

I když je drtivá většina recenzí na našem webu zaměřená na spotřebitelské půjčky pro fyzické osoby, tentokrát jsme se podrobněji podívali na úplně jiný druh úvěrového produktu. Ferratum Business je kapitálový podnikatelský úvěr pro malé firmy a je zajímavou alternativou vůči půjčkám od velkých bankovních ústavů. Tato půjčka má úvěrový rámec od 50 000 Kč do 1 300 000 Kč a její splatnost je možné nastavit na dobu od 6 do 18 měsíců.

Sjednání úvěru není nijak komplikované, provádí se prostřednictvím internetových stránek, na kterých si žadatel vyplní formulář. V něm musí uvést údaje nejen o sobě, ale především o svojí firmě, po odeslání žádosti pak bude kontaktován úvěrovým specialistou společnosti Ferratum. V případě schválení žádosti o půjčku by k výplatě peněz na účet mělo dojít nejpozději do dvou pracovních dní.

Společnost Ferratum Czech, která za touto podnikatelskou půjčkou stojí, je u nás známá především díky svým rychlým krátkodobým půjčkám. Zájemci si mohou vybrat flexibilní půjčkou Ferratum Credit. Podnikatelské kapitálové úvěry Ferratum Business pak rozšiřují nabídku společnosti o nový produkt, který je cílený na menší firmy.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: Nebankovní
 • Půjčka: 50 000 Kč – 1300000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 1 300 000 Kč
 • Úrok od: 2,9 %
 • Doba splatnosti: 6 – 18 měsíců
 • Peníze na účtu: 24 hodin
 • Způsob vyplacení: na bankovní účet
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ne
 • Půjčka bez ručení: ano

Recenze půjčky a průběh žádosti

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty

Žádosti o podnikatelské půjčky Ferratum Business se podávají prostřednictvím internetu. K vyplnění budete potřebovat některé osobní údaje a údaje o vaší firmě – nachystejte si je raději dopředu, abyste se při vyplňování zbytečně nezdržovali. Úvěrový poradce, který se vám po odeslání formuláře ozve pak po vás může chtít některé doklady a dokumenty, může se jednat např. o fotku vaší osoby a jednoho dokladu totožnosti, dále pak bývá požadována poslední účetní uzávěrka nebo nejnovější tři výpisy z bankovního účtu.

Přesný postup při vyplňování žádosti o půjčku Ferratum Business

Žádost o půjčku se podává na webu společnosti Ferratum, nejdříve si tedy musíte otevřít internetové stránky na adrese www.ferratumbusiness.cz. K elektronickému formuláři se žádostí o úvěr se dostanete kliknutím na oranžové tlačítko Podat žádost. (obr. 1)

Žádost Ferratum Business - krok 1

Formulář se skládá z několika částí, v té úvodní si nejdříve nastavíte kolik chcete půjčit (pomocí posuvníku) a vyplníte základní informace – firemní e-mailovou adresu, číslo mobilního telefonu a obchodní název společnosti. V případě, že jste získali speciální kód, nezapomeňte ho uvést také.

V další části formuláře musíte uvést podrobnější informace o vaší společnosti – mezi povinné údaje patří opět firemní e-mailová adresa a obchodní název společnosti (ty už budete mít předvyplněny), dále je ale třeba vyplnit také její sídlo (ulici, město i poštovní směrovací číslo), číslo bankovního účtu, vaše IČ (identifikační číslo osoby) a vybrat právní formu společnosti, dobu podnikání (v rocích), odhadovaný měsíční obrat firmy, účel půjčky a obor, v němž podnikáte. Nepovinně můžete uvést i adresu webových stránek vaší firmy, na souhlas se zasíláním obchodních nabídek klikat nemusíte, můžete ho klidně nechat nezaškrtnutý.

Další část formuláře se týká vaší osoby – je v ní třeba doplnit vaše křestní jméno, příjmení, adresu bydliště (ulice, město a PSČ) a odkliknout souhlas se zásadami ochrany osobních údajů, naopak na souhlas s jejich zpracováním pro průzkum trhu apod. klikat nemusíte.

Výplata půjčky od Ferratum Business

Po odeslání žádosti o úvěr se pustí pracovníci společnosti Ferratum do jejího zpracování. K posouzení žádosti a jejímu vyhodnocení obvykle dojde do jednoho pracovního dne, samotná částka se pak uvolní hned na další den. Peníze se vyplácejí bezhotovostním bankovním převodem na účet klienta, ve většině případů je výplata provedena do dvou pracovních dnů od kompletního dokončení žádosti.

Splácení půjčky od Ferratum Business

Kapitálový podnikatelský úvěr Ferratum Business se splácí podobným způsobem, jako běžné spotřebitelské úvěry, tedy pravidelnými měsíčními splátkami, které klient ke sjednanému datu posílá na bankovní účet úvěrové společnosti. Půjčku lze splácet po dobu šesti až osmnácti měsíců, nicméně pokud by měl klient zájem splatit úvěr předčasně, může tak učinit kdykoli a žádné sankce mu za to nehrozí – platí pouze za tu dobu, po kterou úvěr splácel.

Sazebník poplatků

Výše půjčky Doba splatnosti Poplatek Celková částka
50 000 Kč 6 měsíců 10 605 Kč, 60 605 Kč

FAQ - Často kladené otázky

Jak vysoký úvěr lze od Ferratum Business získat?

Minimální výše této půjčky je 50 000 Kč, naopak maximum je v současné době stanoveno na částku 1 300 000 Kč.

Dá se tato půjčka splatit i předčasně, nebo je nutné dodržet splátkový kalendář?

Standardní doba splácení úvěru je od 6 do 18 měsíců, nicméně pokud budete chtít, můžete bez problémů půjčku splatit celou předčasně – žádné pokuty ani jiné sankce se za předčasné splacení úvěru neúčtují.

Jak vysoké jsou u tohoto úvěru jeho úrokové sazby?

Přesná úroková sazba se u každého klienta stanovuje individuálně v závislosti na jeho úvěrovém hodnocení – v průměru jde ale o 2,9 % měsíčně.

Jsou s půjčkou spojeny i nějaké další poplatky?

Ano, na začátku se platí počáteční poplatek, jenž činí 2,5 %.

Mohu úvěr získat, když jeden z majitelů mojí firmy má trvalé bydliště v zahraničí?

Bohužel to nejde – jednou z hlavních podmínek půjčky je, že všichni majitelé společnosti musejí mít svoje trvalé bydliště na území České republiky. Pokud kterýkoliv z nich tuto podmínku nesplňuje, nemůže být žádost o půjčku schválena.

Potřeboval bych peníze co nejdříve – jak dlouho průměrně vyřízení půjčky trvá?

Záleží vždy na konkrétní situaci, pracovníci společnosti Ferratum se ale snaží vyřizovat žádosti co nejrychleji, aby klienti nemuseli zbytečně dlouho čekat. Většinou tak dojde ke schválení žádosti již do jednoho pracovního dne a peníze jsou na bankovní účet připsány do dvou pracovních dnů od okamžiku, kdy byla žádost dokončena.

Budu potřebovat i nějaké zajištění, případně ručení třetí osobou?

Ne, u této půjčky nic takového vyžadováno není – nemusíte mít žádnou nemovitost, stejně tak nepotřebujete ani ručitele. Za půjčku se musíte zaručit pouze vy osobně.Výsledné hodnocení

Podnikatelská půjčka Ferratum Business je dalším rozšíření nabídky úvěrů od společnosti Ferratum, tentokrát se ale jedná o úvěrový produkt čistě pro firemní klientelu. Půjčka zaujme mimo jiné tím, že pro její poskytnutí není požadována žádná zástava ani jiné ručení, potěší i férové podmínky, absence skrytých poplatků nebo snadné vyřízení žádosti přes internetovou stránku. Pochvalu si určitě zaslouží i možnost předčasného splacení bez jakýchkoliv sankcí a docela rychlé vyplacení financí na účet klienta. Ferratum Business je rozhodně zajímavou a bezpečnou alternativou pro majitele menších podniků, kteří potřebují půjčit peníze na svoji činnost.

RYCHLOST
70 %
SCHVALOVATELNOST
60 %
SPOLEHLIVOST
80 %
Celkové hodnocení 70 %

Zkušenosti

Antonín.
Antonín.
Web: http://www.coolpujcky.cz/pujcka/Ferratum-Business/zkusenosti#m

Jsem majitelem menší firmy a dlouho se nám dobře dařilo, až poslední rok přišla menší krize. Díky půjčce od společnosti Ferratum Business se nám podařilo se z těžkého období dostat a dnes už opět prosperujeme. S úvěrem jsem 100% spokojený, dokonce mohu říct, že předčil všechna moje očekávání. Nemůžu nic jiného než doporučit.

Rychlé informace

 • Podnikatelská půjčka, určená pro malé společnosti, které podnikají v ČR
 • Úvěrový rámec se pohybuje od 50 000 Kč až do 1 300 000 Kč
 • Splatnost úvěru si lze rozložit na dobu 6 až 18 měsíců
 • K vyřízení úvěru není nutné žádné zajištění ani ručitel
 • Měsíční úrok dělá v průměru 2,9 %, počáteční poplatek je vždy 2,5 %

Požadavky

 • Půjčka je určená jen pro malé firmy
 • Firma musí podnikat a mít sídlo na území ČR
 • Stejně tak i její majitelé musejí mít trvalé bydliště v Česku
 • Roční obrat firmy musí dosáhnout minimálně 1 200 000 Kč
 • Žadatel musí mít otevřený zvláštní podnikatelský účet

Rychlý kontakt

234 290 023
Ferratum Czech s.r.o., Pekařská 621/7, 155 00 Praha 5 – Jinonice

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 09:00 - 17:00
Víkendy a Svátky Zavřeno

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Nízké úrokové sazby
 • Absence skrytých poplatků
 • Snadné vyřízení žádosti přes internetové stránky
 • Půjčka je bez zajištění, nemusíte tak ručit nemovitostí ani jiným majetkem
 • Kdykoli lze úvěr splatit celý předčasně, sankce za to nehrozí
 • Rychlá výplata, v případě schválení budete mít do dvou dnů peníze na účtu
 • Žádné zdlouhavé papírování, pro vyřízení stačí jen minimum dokladů

Nevýhody půjčky

 • Úvěr je určený jen firmám, nejde o spotřebitelskou půjčku
 • Podnik za sebou musí mít alespoň rok činnosti a mít dostatečně vysoký obrat
 • Splácení si nejde rozložit na moc dlouhou dobu, rok a půl je maximum

Ferratum Business

Podnikatelský kapitálový úvěr Ferratum Business
Celkové hodnocení: 5/5. Hodnotilo 50122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Poslední aktualizace obsahu: 22. 7. 2021