Půjčky pro cizince

Srovnání půjček pro cizince s trvalým i přechodným pobytem v ČR


Zaplo půjčka úrok od 0 %

1 000 Kč - 30 000 Kč
7 – 30 dní
 • Doba splatnosti: 7 – 30 dní
 • Peníze na účtu: 15 minut
 • Způsob vyplacení: na účet
 • Půjčka bez doložení příjmů
 • Půjčka bez kontroly registrů
 • Půjčka bez ručení

Půjčka Provident úrok od 13,59 %

3 000 Kč - 130 000 Kč
6 – 36 měsíců
 • Doba splatnosti: 6 – 36 měsíců
 • Peníze na účtu: do 3 dnů
 • Způsob vyplacení: v hotovosti, na účet
 • Půjčka bez doložení příjmů
 • Půjčka bez kontroly registrů
 • Půjčka bez ručení

ViaSMS půjčka úrok od 0 %

1 000 Kč - 60 000 Kč
flexibilní
 • Doba splatnosti: flexibilní
 • Peníze na účtu: 15 minut
 • Způsob vyplacení: na účet
 • Půjčka bez doložení příjmů
 • Půjčka bez kontroly registrů
 • Půjčka bez ručení

Půjčky pro cizince

5

Srovnání půjček pro cizince s trvalým i přechodným pobytem v ČR

Vyhledávané jsou především půjčky pro Slováky, ale nejde samozřejmě zdaleka pouze o ně – obecně se o půjčky pro cizince zajímají i lidé s jiným státním příslušenstvím, zejména občané evropských zemí. Cizinci to ale mají při hledání vhodné půjčky trochu složitější, zejména pokud nemají v České republice vyřízený trvalý nebo ani přechodný pobyt.

Půjčky pro cizince s trvalým pobytem, či bez trvalého pobytu

Půjčky pro cizince s trvalým pobytem nabízí poměrně velké množství společností – při trvalém pobytu není tak velké riziko, že by dotyčná osoba půjčku nesplácela a tak je tento typ úvěru dostupnější. Pochopitelně je ale nutné, aby žadatel předložil veškeré požadované doklady, včetně těch, které potvrzují, že má na našem území skutečně povolení k trvalému pobytu. Oproti tomu půjčky pro cizince bez trvalého pobytu už mohou být trochu hůře dostupné, nicméně i s přechodným pobytem je u spousty poskytovatelů možnost úvěr získat.

Půjčky pro cizince, kteří mají přechodný pobyt na území ČR

V současné době jsou i půjčky pro cizince s přechodným pobytem dostupné u celé řady subjektů, jedná se zejména o nebankovní společnosti, kde jsou požadavky mírnější. Naopak půjčky pro cizince bez přechodného pobytu už je velmi těžké sehnat, každý poskytovatel logicky potřebuje mít alespoň nějakou záruku, že o peníze nepřijde.

V kategorii půjčky pro cizince hraje svou roli také země, z níž dotyčný cizinec pochází – jednodušší to mají občané Evropské unie, naopak žadatelé z jiných kontinentů mohou mít vyřízení žádosti o úvěr komplikovanější. Záleží ale vždy na každém jednotlivém úvěrovém poskytovateli, jaká pravidla si stanoví. Pokud patříte mezi cizince a hledáte dostupnou a spolehlivou půjčku, dejte si velký pozor na to, o jakou společnost se jedná – ne všichni ti, kdo nabízejí úvěry jsou totiž poctiví a snadno by se vám mohlo stát, že byste naletěli různým podvodníkům, využívajících zájmu o půjčku.

Nejsnadnějším a zároveň nejspolehlivějším řešením, jak si najít 100% bezpečné a prověřené půjčky pro cizince, je vybrat si je pomocí nezávislého internetového srovnávače úvěrů – na stránce jednoho z nich se právě nacházíte. Najdete zde pouze půjčky, na něž se lze naprosto spolehnout a u nichž nehrozí žádné riziko podvodu. Zároveň si zde snadno naleznete takovou půjčku, která je pro vás nejvíce výhodná a odpovídá vaší potřebě – ať už preferujete nízké úrokové sazby, široký úvěrový rámec nebo co nejdelší dobu splatnosti úvěru.

Nejčastější otázky a odpovědi:

Jaké doklady jsou u půjčky pro cizince nutné? 

Pokud cizinec nemá české občanství, bude potřebovat k vyřízení své žádosti cestovní pas (případně mezinárodní řidičský průkaz), potvrzení o povolení k pobytu a někdy je nutné i rozhodnutí o udělení víza. Zatímco u krátkodobé půjčky pro cizince je vyřízení jednodušší, problém může nastat při žádosti o úvěr s dlouhodobou splatností. Pokud má totiž daná půjčka delší splatnost, než je žadatelova délka povolení k pobytu, pak mu bude žádost pravděpodobně zamítnuta

Je u cizince nutný trvalý pobyt, nebo stačí pouze přechodný? 

Záleží to na konkrétním poskytovateli – někteří vyžadují trvalý pobyt, u jiných stačí přechodný. U půjčky pro cizince s přechodným pobytem ale může nastat již zmíněná komplikace, pokud je délka povolení k pobytu kratší než splatnost úvěru. Podstatné každopádně je, že v obou případech musejí cizinci řádně doložit platné potvrzení o povolení k pobytu. Půjčky pro cizince bez přechodného pobytu je téměř nemožné získat, protože úvěrové společnosti je prakticky neposkytují. Cizinec bez povolení k pobytu sice nějakou nabídku najít může, ale může se jednat o podvod nebo výrazně nevýhodný úvěr s extrémně vysokými úroky. Oproti tomu půjčky pro cizince bez trvalého pobytu se dají bez problémů sehnat, klíčové je, že dotyčná osoba řádně doloží povolení k přechodnému pobytu. 

Liší se podmínky půjčky pro cizince podle jednotlivých zemí původu?

Obvykle jsou podmínky stejné, u některých půjček jsou ale ve výhodě občané ze zemí Evropské unie, zejména pak ze sousedního Slovenska. Ze zemí mimo EU pak někdy bývá výjimka pro Ukrajince. Půjčka pro cizince – ukrajinské občany je možná např. u společnosti Zonky. Ta má ve svých podmínkách uvedeno, že úvěr mohou získat občané EU + Ukrajiny, vždy ale s povolením k trvalému pobytu na území ČR.

Kdo poskytuje půjčky bez doložení příjmu pro cizince?

Jedná se o některé nebankovní společnosti s mírnějšími podmínkami. Typickým příkladem je oblíbená půjčka Kamali (žadatel musí mít trvalý pobyt v ČR a potvrzení o trvalém pobytu), z dlouhodobých úvěrů pak např. ACEMA Credit (opět je nutné potvrzení o trvalém pobytu, navíc se musí ručit nemovitostí). Obecně je ale takových půjček minimum – cizincům bez příjmu většina úvěrových společností žádost zamítne

Nejlepší půjčky pro cizince s trvalým pobytem

Nejvýhodnější jsou bankovní úvěry, takže pokud jste cizinec s trvalým pobytem (a nemáte záznam v registru nebo exekuci), určitě dejte přednost bance. Velmi výhodná je např Air Bank půjčka, pro kterou mluví nízké úroky, absence nesmyslných poplatků a snadné vyřízení. Z nebankovního sektoru pak určitě doporučujeme půjčku Kamali – pokud potřebujete jen malou půjčku do výplaty, je to ideální řešení. Hledáte-li naopak dlouhodobý úvěr a banka vám půjčit nechce, možným řešením jsou P2P úvěry Zonky. U nich navíc můžete ve výsledku získat ještě výhodnější podmínky než nabízejí velké banky

Půjčky pro cizince s přechodným pobytem  

U přechodného pobytu je nabídka úvěrů podstatně chudší – spíše takovou půjčku nabízejí banky, naopak nebankovní společnosti obvykle vyžadují potvrzení o trvalém pobytu. Ještě před podáním žádosti je třeba si zkontrolovat, jak dlouhé je přechodné povolení k pobytu. Vždy musí platit déle, než je splatnost půjčky. U některých poskytovatelů může být v případě přechodného pobytu vyžadován spoludlužník, který v ČR trvalý pobyt má. Z konkrétních bank lze kromě již zmíněné Air Bank doporučit např. půjčku od Komerční banky (je ale nutné mít u ní účet) nebo Minutovou půjčku od Equa bank (je bez zbytečných poplatků a s garancí nízké úrokové sazby).