Refinancováním ušetříte až tisíce měsíčně


V České republice má půjčku téměř polovina lidí. Ne každá půjčka je však výhodná, proto se vyplatí ji refinancovat. Zajistíte si tím výhodnější podmínky, tedy ušetříte až několik tisíc. Je to jednoduché. Jen je třeba se trochu o své půjčky zajímat, ptát se a nenechat se odradit žádnými mýty.

Refinancováním ušetříte až tisíce měsíčně

O refinancování se ve společnosti traduje hned několik mýtů, které už spoustu lidí odradilo od jednoduché možnosti, jak šetřit stovky až tisíce korun měsíčně.

1) Musíte obíhat pobočky

Taky jste slyšeli, že pokud si budete chtít zajistit pro vás výhodnější podmínky, budete muset oběhnout všechny možné banky ve městě? Vůbec. Seďte pěkně doma a pomocí internetu si na webu banky zjistěte vše potřebné. Srovnávače půjček vám pomohou nasměrovat k výhodnějším podmínkám.

Nejdůležitější je kontrolovat výši měsíční splátky, tedy kolik budete měsíčně posílat peněz. Určitě porovnávejte především pomocí roční procentní sazby nákladů (RPSN). „Díky RPSN lépe vyhodnotíte, zda se vám půjčka vyplatí. Výsledné číslo nám řekne, jak je půjčka drahá. Vždy si ohlídejte, že přesně víte, kolik ve finále za půjčení zaplatíte,“ radí Anna Bláhová, šéfka oddělení péče o zákazníky.

2) Složité papírování

K vyřízení je potřeba tisíce a jeden papír a upřímně, nikdo nemá rád papírování. Ale ono to s tím papírováním není vůbec pravda. Papírování už vyšlo z módy, a proto mnoho institucí „jede“ pouze online. Většinou je k vyřízení třeba jen pár dokladů, jako například doložení výše vašeho příjmu, doklad totožnosti apod.

3) Sazby se nehýbou

Pokud vám toto někdo sdělí, vezměte rychle nohy na ramena a ven. Úrokové sazby se totiž za posledních pár let rapidně snížily, a jsou tedy v pohybu. Proto je dnes poměrně jednoduché zajistit si pomocí refinancování výhodnější podmínky než před lety.

Je třeba si jen dávat pozor jak na výši úrokové sazby, RPSN, výši měsíční splátky, výši celkové částky, kterou ve finále zaplatíte, tak na další (skryté) poplatky.

4) Všude je to stejné

Kdyby to tak bylo, bylo by tolik institucí, které půjčují? Ne. Je třeba si jen dávat pozor a nedat na pofiderní nabídky z reklam, ale skutečně si ohlídat výše zmíněné ukazatele.

„Pokud vám společnost nabídne možnost předčasného splacení půjčky zdarma, je to další bonus, který je třeba brát v potaz při rozhodování,“ říká Bláhová ze Zonky.

Každému však vyhovuje něco jiného, proto je dobré najít si přesně to, co vyhovuje vám osobně.

« Senát schválil valorizaci důchodů, navrhl ale jednu změnu | Pozůstalost a půjčky: kdo zaplatí dluhy po zemřelém? »
Autor: Tom Vašina

Vystudovaný ekonom

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla . Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Komentáře


Kolik si chcete půjčit?

Částka: 15 000 Kč
První půjčka zdarma

Vyberte si z promo akcí půjčkových společností a získejte půjčku s úrokem 0%.

Chci využít akci

Doporučené půjčky