Půjčka pro ženy na mateřské dovolené


Maminky, které pobírají mateřský příspěvek, patří z hlediska půjček mezi rizikové skupiny klientů. Dávky na mateřské dovolené nejsou moc vysoké a banky obvykle vyžadují potvrzení o příjmu pouze od zaměstnanců nebo podnikatelů. Většinou si tak ženy na mateřské vybírají z nabídky nebankovních společností, u kterých není takový problém úvěr získat.

Půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Kde se dá získat půjčka pro ženy na mateřské dovolené?

Maminky, jež jsou na mateřské, nemusejí kvůli žádosti o půjčku obcházet pobočky jednotlivých společností. Půjčku si mohou bez problémů sjednat z domu, stačí jim k tomu jen zařízení s připojením na internet a mobilní telefon. Prakticky všichni poskytovatelé půjček umožňují sjednání online a zvláště u malých úvěrů se dá vše vyřídit elektronickou formou. Naopak ne příliš dobrým řešením je hledat půjčku v novinách nebo různých inzertních tiskovinách – tam se často objevují nabídky na podvodné půjčky a i proto je lepší si úvěr najít na internetu.

Bankovní půjčky pro ženy na mateřské

Banky zatím ve svých nabídkách úvěry pro maminky na mateřské dovolené nemají. Podmínkou je doložitelný a stálý příjem, kromě zaměstnanců a podnikatelů tak mohou mít šanci i někteří důchodci, naopak ženy na mateřské se musejí po úvěru poohlédnout v nebankovním sektoru, kde je naopak výběr poměrně široký.

Nebankovní půjčky pro ženy na mateřské

V kategorii nebankovních půjček je nesmírně silná konkurence a tyto úvěry jsou navíc hodně zaměřené na rizikovou klientelu. Do ní spadají i ženy na mateřské, které si tak snadno mohou najít vhodnou půjčku, samozřejmě v odpovídající výši. Obecně není problém získat menší půjčku kolem 5 až 10 000 Kč, naopak u vyšších úvěrů už může být podmínkou např. ručitel, zástava nemovitosti apod. Nebankovních poskytovatelů je ale tak velké množství, že alespoň menší půjčku může získat téměř každý zájemce starší 18 let. V současné době stojí za zkoušku zejména ty společnosti, jež nabízejí první půjčku zdarma. To, co bylo ještě před lety nemyslitelné, je nyní už celkem běžnou záležitostí a poskytovatelů, jenž nabízejí úvěr bez úroků a bez poplatků neustále přibývá. K těm nejdůvěryhodnějším patří zejména Ninja půjčka, Zaplo.cz, CreditAir, Via SMS nebo Japonská půjčka.

Podle čeho vybírat půjčku pro ženy na MD?

Kritérií, podle nichž lze vybírat vhodný úvěr, je celá řada – velkou roli hraje samozřejmě výše půjčky, dále pak doba splácení nebo rychlost, v jaké dostanete peníze vyplaceny. Velmi důležitá je ale také výše poplatků. Zatímco RPSN (roční procentní sazba nákladů) hraje roli spíše u dlouhodobých půjček, u menších a krátkodobých úvěrů je třeba se dívat hlavně na poplatky. Mezi jednotlivými společnostmi jsou dost značné rozdíly a je nesmysl brát si úvěr s velmi vysokým poplatkem, když můžete stejnou částku na stejné období získat levněji nebo dokonce zdarma. Při výběru půjčky je samozřejmě prvořadá bezpečnost – i proto doporučujeme, abyste si úvěrovou společnost předem prověřili. To můžete udělat jednoduše zadáním jejího jména do vyhledávače, nejlepším a nejčistším řešením je ale výběr půjčky s pomocí specializovaného portálu, jenž se zaměřuje na srovnání půjček. Kromě naší stránky, kterou si právě čtete, patří mezi nejrozsáhlejší nezávislé úvěrové portály také Coolpujcky.cz, Vyhodnaky.cz a několik dalších webů.

Podvodné půjčky pro ženy na MD

Vyhledáním pomocí internetového srovnavače půjček navíc získáte jistotu, že úvěr je prověřený, bezpečný a nehrozí Vám nebezpečí, že byste přišli o peníze. Podvodníků je v ČR bohužel velmi mnoho a na každém kroku můžeme vidět inzeráty, slibující půjčky pro každého. Často za nimi stojí soukromé osoby, ale mnohdy se jedná i o firmy. Někdy dokonce daná společnost provozuje i webové stránky, takže ani to ještě není zárukou, že jde o bezpečný úvěr. Důležité je držet se pravidla, že nikdy se neplatí poplatek předem (ani kdyby Vám kdokoliv sliboval, že pak dostanete vysokou půjčku) a zároveň si dát pozor na předražené telefonické linky s vysokým tarifem. U osvědčených a prověřených úvěrových společností se ale ničeho takového bát nemusíte.

« Co je RPSN? | Půjčka pro studenty »
Autor: Tom Vašina

Vystudovaný ekonom

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla . Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Komentáře


Kolik si chcete půjčit?

Částka: 15 000 Kč
První půjčka zdarma

Vyberte si z promo akcí půjčkových společností a získejte půjčku s úrokem 0%.

Chci využít akci

Doporučené půjčky