Půjčka pro studenty


Studenti vysokých nebo vyšších odborných škol obvykle nepatří mezi příliš majetné skupiny lidí. Často sice dostávají kapesné od rodičů nebo si přivydělávají na různých brigádách, většinou ale jejich příjmy moc vysoké nejsou. V kategorii půjček pro ně ale existuje velmi pestrá nabídka úvěrových produktů a to nejen u nebankovních společností. Zajímavé studentské půjčky nabízejí i některé velké banky, u nichž jsou obvykle podmínky výhodnější a úroky nižší.

Půjčka pro studenty

Bankovní půjčky pro studenty

Speciální úvěry, jež jsou doslova šité na míru studentům nabízejí hlavně ty největší banky – příkladem je např. Česká spořitelna nebo Komerční banka, jež mají ve svém portfoliu úvěry určené výhradně studentům. Ti ale mohou úvěr získat i u některých jiných bank, tam už ale jde spíše o standardní nabídky, a studenti tak nezískají žádnou výhodu, plynoucí z jejich statusu. V každém případě – bankovní úvěry pro studenty jsou vždy sázkou na jistotu a obecně o nich platí, že úroky a poplatky jsou u nich nižší než u jejich nebankovní konkurence.

Nebankovní půjčky pro studenty

Nebankovních úvěrů, jež mohou využít i studenti, je dnes opravdu hodně. Někde sice mají spodní hranici posunutou až na 20 nebo 21 let, ve většině případů je ale půjčka poskytována mladým lidem už od 18 let věku. Výběr je velmi široký a pokud vsadíte na osvědčené značky, jistě neuděláte chybu – důležité ale je splatit půjčku včas nebo alespoň s věřitelem komunikovat. Malé a krátkodobé půjčky se navíc dají většinou celkem bez problému prodloužit (funguje to v podstatě podobně, jako když máte něco v zastavárně, o co nechcete přijít - stačí zástavu prodloužit, uhradit příslušný poplatek a znovu můžete být v klidu).

Která půjčka pro studenty je nejvýhodnější?

Jednou větou na tuto otázku určitě odpovědět nelze. Každý student má trochu jiné nároky a požadavky a jinou nabídku lze doporučit tomu, kdo má zájem o rychlý úvěr na 14 dní s částkou okolo 5 000 Kč, naopak zcela jiný produkt je vhodný pro ty, co hledají dlouhodobou vysokou půjčku s několikaletou splatností. S výběrem Vám nejlépe pomohou některé internetové nezávislé srovnavače úvěrů, díky nimž získáte dokonalý přehled o aktuální situaci na českém trhu s úvěry.

Na co je možné peníze z půjčky pro studenty použít?

Možnost využití studentské půjčky závisí na tom, od jaké společnosti byla tato půjčka získána. Zatímco u nebankovních společností se obvykle jedná o neúčelové úvěry a studenti si tak mohou s vypůjčenou částkou dělat cokoli budou chtít, u některých bankovních půjček je situace poněkud odlišná. Typickým příkladem jsou např. studentské půjčky od Komerční banky - úvěr Gaudeamus mohou studenti středních škol využít výhradně na vlastní studium, u studentů vysokých a vyšších odborných škol zase není možné tyto peníze použít na účely podnikání. KB nabízí studentům také úvěr na nákup notebooku Apple a tady asi není nutné říkat nic bližšího – tato půjčka je opravdu čistě na účel nákupu daného produktu. Naopak studentská půjčka od České spořitelny má podmínky jiné a ti, co ji získají si mohou sami vybrat, na co peníze použijí - žádná omezení tu nejsou .

První půjčka pro studenty zdarma bez poplatků

Tak jako ostatní, i studenti mohou bez problémů využít nabídky některých nebankovních poskytovatelů a získat úvěr úplně zdarma. Jedná se sice pouze o menší částky a na krátkou dobu, nic výhodnějšího už ale získat nelze. Důležité je ale především splatit peníze včas – v opačném případě hrozí sankce a ty bývají mnohdy skutečně nepříjemné. Doporučit lze např. Japonskou půjčku, Via SMS, Zaplo.cz nebo zbrusu novou rychlou Ninja půjčku s okamžitou výplatou peněz na účet.

« Půjčka pro ženy na mateřské dovolené | Půjčka pro důchodce »
Autor: Tom Vašina

Vystudovaný ekonom

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla . Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Komentáře


Kolik si chcete půjčit?

Částka: 15 000 Kč
První půjčka zdarma

Vyberte si z promo akcí půjčkových společností a získejte půjčku s úrokem 0%.

Chci využít akci

Doporučené půjčky