Půjčka pro důchodce


Důchodci patří mezi ty skupiny žadatelů, u nichž úvěrové společnosti podstupují vyšší riziko. Lidé, kteří už jsou v důchodovém věku sice půjčku získat mohou, ale výběr není tak široký a samozřejmě záleží také na přesném věku. Roli totiž nehraje pouze samotný fakt, zda žadatel pobírá starobní důchod, ale zvláště u nebankovních společností je klíčový věk. Zatímco spodní hranice je obvykle na 18 letech a jen málo společností ji má posunutou výše (např. na 20 nebo 21 let) u horní věkové hranice se často setkáváme s půjčkami pouze do 65 let.

Půjčka pro důchodce

Které společnosti nabízejí půjčky pro důchodce?

Půjčky pro důchodce nabízejí jak bankovní, tak i nebankovní společnosti, kromě věku samozřejmě hraje roli také výše příjmu, v tomto případě tedy důchodu. Z bankovních poskytovatelů je v tomto ohledu zajímavá např. půjčka od GE Money Bank, kde je požadavkem měsíční příjem minimálně 5 000 Kč – což je podmínka, kterou splňuje drtivá většina důchodců. Kromě GE Money mohou důchodci získat úvěr i v některých dalších bankách, mnohem širší výběr na ně ale čeká v nebankovním sektoru. Nabídka nebankovních půjček pro důchodce zahrnuje zejména rychlé a krátkodobé půjčky, které jsou tak optimální volbou např. když člověku chybí posledních pár dní do výplaty důchodu, nebo potřebuje rychlé peníze např. na opravu porouchané televize nebo pračky. Nejlepším řešením jsou pak především ty společnosti, jež nabízejí první půjčku zdarma.

Jak zjistím, která půjčka pro důchodce je nejvíce výhodná?

Pokud už patříte mezi důchodce a máte zájem o úvěr, určitě doporučujeme využít nezávislé srovnání půjček na internetu. Naleznete ho přímo na této stránce, kromě ní můžete použít i jiné odborné finanční portály, jako je např. Pujcko.cz nebo Coolpujcky.cz. Výhodou těchto webů je nejen velmi podrobné a profesionální srovnání úvěrů, ale také 100% jistota, že všechny recenzované půjčky jsou naprosto bezpečné a důkladně prověřené.

Sjednání půjčky pro důchodce

Možností, jak si mohou důchodci sjednat půjčku, je hned několik. Tradičním způsobem je osobní sjednání přímo na pobočce, které není problém u klasických bankovních institucí. U nebankovních už ale osobní vyřízení není takovou samozřejmostí a zvláště menší úvěrové společnosti umožňují výhradně sjednání půjčky online přes internet. Není to ale nic těžkého a vyřídit si půjčku touto cestou zvládne prakticky každý senior. Třetí variantou je pak sjednání půjčky po telefonu – často jsou pro tyto účely vyhrazeny speciální bezplatné linky, někde pak stojí hovor stejnou částku jako na běžné číslo.

Jakým způsobem lze půjčky pro důchodce vyplatit?

Výplaty půjček se v dnešní době standardně provádějí bezhotovostním bankovním převodem a jinak tomu není ani u půjčky pro důchodce. U seniorů je ale vyšší procento těch, kteří účet u banky nemají – v takovém případě je třeba vybrat si poskytovatele, jenž umožňuje výplatu půjčky v hotovosti (ať už na pobočce, nebo u klienta doma z rukou obchodního zástupce), případně odeslání peněz poštovní poukázkou.

Podvodná půjčka pro důchodce – jak se jí vyhnout?

Důchodci patří mezi nejvíce ohrožené skupiny lidí, jež se často stávají obětí podvodníků. Nejde ale zdaleka jen o tzv. šmejdy, kteří si vydělávají prodejem předraženého zboží. Podvodníci často nabízejí také různé půjčky a jejich trik spočívá buď v telefonické lince se zvýšenou tarifikací (podvedený zájemce o úvěr tak utratí i více než 1000 Kč za jediný telefonát) nebo ve výběru poplatku předem, kdy následně žádnou půjčku stejně nevyplatí. Vyhnout se těmto podvodníkům můžete tak, že si poskytovatele úvěru prověříte na internetu – během chvilky snadno zjistíte, zda je půjčka skutečně seriózní nebo ne. Pomoci Vám mohou nejen již zmíněné srovnavače půjček, ale hodně napoví jen samotné vložení názvu firmy, jména nebo telefonního čísla do vyhledávače. Opatrnost je na místě zejména u těch, kteří ani nemají vlastní webové stránky, nebo půjčky nabízejí jako soukromé osoby.

« Půjčka pro studenty | Jak dosáhnout vymazání záznamu z registru dlužníků SOLUS »
Autor: Tom Vašina

Vystudovaný ekonom

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla . Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Komentáře


Kolik si chcete půjčit?

Částka: 15 000 Kč
První půjčka zdarma

Vyberte si z promo akcí půjčkových společností a získejte půjčku s úrokem 0%.

Chci využít akci

Doporučené půjčky