Půjčka pro nezaměstnané


Najít dobrou půjčku pro nezaměstnané je asi ze všech úvěrových produktů to nejtěžší. U bank taková možnost nepřichází v úvahu, protože ty si své klienty důkladně prověřují a nezaměstnaným osobám zásadně půjčky neposkytují. Vybírat se tak dá pouze z nebankovních firem a i u nich je nabídka značně omezená – velké množství z nich totiž vyžaduje potvrzení o příjmech. Pro řadu nezaměstnaných navíc může být komplikací i záznam v registru dlužníků, exekuce nebo jiné problémy.

Půjčka pro nezaměstnané

Kdo v ČR poskytuje půjčky pro nezaměstnané?

Půjčky pro nezaměstnané nalezneme v nabídkách některých nebankovních společností s tím, že ve většině případů se jedná pouze o malé a krátkodobé půjčky. Neplatí to vždy, ale obvykle jde o tzv. rychlé SMS půjčky, kde se maximální doba splatnosti pohybuje jen okolo 30 dní a výše půjčky kolem 10 až 15 000 Kč. Pokud tedy i Vy zrovna patříte mezi nezaměstnané, získat alespoň menší půjčku by neměl být velký problém – musíte ale počítat s tím, že tyto úvěry je třeba splatit velmi rychle.

Se zárukou mohou i nezaměstnaní získat vyšší úvěr

Nezaměstnaní mohou dokonce získat i mnohem vyšší půjčky a to v řádech desítek až stovek tisíc korun. V tomto případě se už ale jedná výhradně o půjčky se zajištěním, čímž je myšleno ručení nemovitostí. Žadatel o půjčku tak musí vlastnit vhodnou nemovitost (např. byt, dům, pozemek nebo třeba chatu) a tu poskytne nebankovní společnosti jako záruku – v případě, že by klient půjčku nesplácel, o nemovitost přijde a ta se stane majetkem poskytovatele půjčky. U některých nebankovních společností je navíc ta možnost, že nemovitost nemusí patřit přímo žadateli o úvěr, ale může jí za něj ručit třetí osoba.

Která půjčka pro nezaměstnané je nejvýhodnější?

Odpovědět na otázku, jaký úvěr pro nezaměstnané je nejlepší, není zas tak snadné - záleží totiž na konkrétní situaci žadatele. Pokud se jedná o člověka, který nemá žádný záznam v registru dlužníků, ideální volbou může být Japonská půjčka – napoprvé je zcela zdarma, při opakovaných půjčkách je jednoznačně nejlevnější ze všech nebankovních úvěrů. V případě, že je žadatel nezaměstnaný a zároveň má i záznam v registru, doporučujeme např. novou Ninja půjčku, která je rychlá, snadno dostupná a naprosto spolehlivá. Z ostatních nabídek pak stojí za zmínku např. Via SMS, kde je ale věkové omezení od 20 do 65 let nebo Ferratum Bank, kde je ale minimální hranice 21 let.

Jak si vybrat nejlepší půjčku pro nezaměstnané?

Nejste si jistí, která z půjček by pro Vás byla nejvíce vhodná? Bojíte se, že zbytečně přeplatíte více, než je nutné nebo že se stanete obětí podvodu? Nic z toho Vám nehrozí, použijete-li některý z webových portálů, specializovaných na srovnání půjček. Na jednom z nich se právě teď nacházíte, z ostatních jsou oblíbené např. Coolpujcky.cz nebo Paradnipujcky.cz. Výhodou těchto stránek je naprostá nezávislost, profesionalita, aktuální informace a hlavně přehledné porovnání všech významných poskytovatelů půjček na českém finančním trhu. Snadno a rychle si tak vhodný úvěr najdou nejen nezaměstnaní, ale i studenti, důchodci, maminky na mateřské, dlužníci a samozřejmě i zaměstnanci nebo podnikatelé.

Půjčka pro nezaměstnané může být i podvod

Oproti bankám, kde máte v podstatě 100% jistotu serióznosti, Vám u nebankovních půjček může hrozit nebezpečí, že naletíte podvodníkovi. Bohužel, takovýchto nabídek je v na internetu i jiných místech hromada a stále se najdou další a další lidé, kteří na tyto triky skočí. Jde především o půjčky, kde se musí předem uhradit vysoký poplatek nebo půjčky, kde musíte nejdříve zavolat na linku se zvýšenou tarifikací. Použitím srovnavač půjček ale toto nebezpečí odpadá a vy máte jistotu, že si půjčujete od prověřené a poctivé firmy.

« Půjčka pro podnikatele | Centrální registr dlužníků CERD »
Autor: Tom Vašina

Vystudovaný ekonom

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla . Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Komentáře


Kolik si chcete půjčit?

Částka: 15 000 Kč
První půjčka zdarma

Vyberte si z promo akcí půjčkových společností a získejte půjčku s úrokem 0%.

Chci využít akci

Doporučené půjčky