Inzerce půjček


S inzeráty, propagujícími různé bankovní či nebankovní půjčky se můžeme setkat na mnoha místech. Nejvíce takových nabídek nalezneme na internetu, kde se dají půjčky najít v různých inzertních sekcích, v diskusních fórech nebo na specializovaných finančních portálech.

Inzerce půjček

Inzeráty s nabídkou úvěrů jsou ale často také na stránkách některých novin a jiných periodik a běžně je můžeme vidět i venku – lidé je často umísťují na různé nástěnky, vylepují je na plakátovací plochy nebo je rozdávají kolemjdoucím. Inzerce půjček tak zahrnuje nepřeberné množství více i méně výhodných nabídek, z nichž některé určitě stojí za to, naopak celá řada z nich může být podvodných nebo silně nevýhodných.

Inzerce půjček na internetu

 

Jednoznačně nejširší nabídka inzerátů s úvěry je na internetu. Je to dáno jednak tím, že internet je dnes velmi rozšířený a přístup na něj má už téměř každý, ale souvisí to i s faktem, že takový inzerát si můžete podat zcela zdarma. Inzerci půjček v internetovém prostředí můžeme pro zjednodušení rozdělit do několika kategorií:

  • nabídka půjček v rámci diskuse jako obyčejný diskusní komentář
  • inzerát na některém z internetových inzertních portálů
  • PR článek nebo jiný text, v němž je konkrétní půjčka zmíněna
  • kvalitní banner nebo jiná forma propagace s profesionálním grafickým zpracováním

Inzerce půjček v novinách a časopisech

Inzeráty, nabízející půjčky, se často objevují také v některých novinách nebo časopisech. Stejně jako u internetu, tak i zde platí, že vidět tu můžeme jak obyčejné textové inzeráty fyzických osob, tak i profesionální reklamu od větších společností (jak bankovních, tak i nebankovních).

Inzerce půjček v televizi nebo rádiu

V televizních reklamách se většinou propagují spíše výrobky, jež si můžeme běžně koupit v obchodech, auta, nebo jiné spotřební zboží, občas se ale na televizní obrazovce mohou objevit i reklamy, propagující půjčky. Vzhledem k tomu, že reklama v televizi je poměrně drahou záležitostí, dá se téměř s jistotou předpokládat, že taková půjčka bude skutečně seriózní. Takovým příkladem je např. oblíbená nebankovní půjčka Zaplo. Ta patří v nebankovním sektoru mezi nejvýhodnější úvěrové produkty a velký ohlas si získala zejména jejich první půjčka zdarma. Kromě televize se pak s reklamními spoty, týkajícími se půjček, můžeme občas setkat i v rádiích.

Inzerce půjček na letácích, nástěnkách a plakátovacích plochách

Asi každý z nás už někdy měl v ruce papírový inzerát s nabídkou půjček. Ty se běžně vhazují do schránek, může Vám je nabídnout někdo na ulici, často se tyto inzeráty vyskytují např. v hypermarketech na inzertních nástěnkách a mnohdy jsou i vylepené na ulici, např. na reklamních plochách atd. Tyto půjčky ale velmi často nebývají příliš seriózní – opravdu velké a úspěšné společnosti většinou tento typ reklamy nepoužívají a pokud máte u inzerátu např. pouze telefon nebo e-mail, měli byste zbystřit svoji pozornost – často se totiž jedná o podvod.

Inzerce půjček od soukromých osob

Když si chcete půjčit peníze a máte někoho blízkého, např. v rodině, kdo je ochoten Vám potřebnou částku poskytnout, je to určitě ideální řešení. Pokud nikoho takového nemáte, tak logickou volbou je buď bankovní, nebo nebankovní půjčka – podle Vaší aktuální situace a podle toho, zda např. splňujete požadavky, které si banky kladou. Naopak půjčovat si od cizí soukromé osoby může být značným rizikem. Sice se může jednat o seriózního člověka, který Vám poskytne výhodný úvěr s dobrými podmínkami, přesto je tu ale velké riziko, že se bude jednat o podvod, nebo budou podmínky úvěru velmi nevýhodné. Proto doporučujeme dávat spíše přednost prověřeným společnostem, u nichž máte 100% záruku férového jednání (a zdaleka to nejsou pouze banky, slušných nebankovních společností je celá řada – počínaje již zmíněnou Zaplo.cz, přes Japonskou půjčku, úvěr Via SMS a mnoho dalších).

Inzerce půjček zdarma

Inzeráty mohou mít různou podobu, od profesionálních, které tvoří zkušení grafici a reklamní pracovníci, až po obyčejné textové inzeráty, jež si může napsat každý. Platí to i pro úvěrovou inzerci, se kterou se tak můžeme setkat v mnoha různých podobách, včetně té bezplatné. Inzerce půjček zdarma je možná jak na internetu, tak i v některých klasických novinách. Většinou se v ní objevují nabídky soukromých osob, často se v ní vyskytují půjčky na směnku nebo jiné alternativy běžných úvěrů. Na inzeráty, v nichž není uveden název firmy, ale pouze telefon nebo e-mail si ale dávejte pozor – často jde o podvod, a mnohdy se jedná o speciální telefonické linky se zvýšenou tarifikací, kde Vás jediný hovor může přijít na stovky až tisíce korun.

Jak rozeznat solidní půjčku od podvodné?

Myslíte si, že poznat opravdu férovou nabídku od podvodné je u nebankovních půjček těžké? Není tomu tak – stačí se jen držet několika základních pravidel a snadno poznáte, zda poskytovateli úvěrů můžete věřit, nebo naopak se mu raději vyhnout. Pár nejdůležitějších znamení, podle nichž seriózní půjčku snadno rozeznáte, jsme pro Vás shrnuli do několika bodů:

  • seriózní poskytovatel půjčky má vždy vlastní webové stránky (samotný e-mail je málo)
  • na stránkách je dostatek kontaktních informací – tedy nejen mailová adresa, ale také telefonické spojení, adresa společnosti a další důležité údaje
  • reference klientů – vždy se ještě před žádostí podívejte, jak o dané společnosti píšou její bývalí zákazníci – snadno tak můžete odhalit případný podvod
  • nikdy nevolejte na placená čísla začínající předvolbou 90 – žádný seriózní poskytovatel Vás nebude nutit, abyste mu volali – SMS půjčka se dá sjednat online i osobně, případně se Vám firma může sama ozvat
« Jak získat na auto na splátky? | Půjčka do výplaty »
Autor: Tom Vašina

Vystudovaný ekonom

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla . Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Komentáře


Kolik si chcete půjčit?

Částka: 15 000 Kč
První půjčka zdarma

Vyberte si z promo akcí půjčkových společností a získejte půjčku s úrokem 0%.

Chci využít akci

Doporučené půjčky