Smart půjčka

Rychlá nebankovní půjčka

Výše půjčky: 50 000 - 300 000 Kč
Splatnost: 1 - 4 roky
Úrok od: 18 % p.a.

Další novinkou mezi nebankovními úvěry je Smart půjčka, kterou poskytuje akciová společnost EC Financial Services. Jedná se sice o nový produkt, nicméně ještě nedávno Smart půjčku provozovala jiná společnost – tehdy se ale jednalo o hotovostní úvěr, který vyplácel obchodní zástupce firmy u klienta doma, půjčka byla nižší, s kratší splatností a výrazně méně výhodná. Nová Smart půjčka přináší mnohem lepší podmínky po všech stránkách.

Půjčka má úvěrový rámec od 50 000 do 300 000 Kč s tím, že její splácení si můžete rozložit na dobu jednoho roku až čtyř let. Poplatek za poskytnutí půjčky činí cca 500 Kč, roční úroková sazba pak dělá vždy rovných 18 %. RPSN (roční procentní sazba nákladů) závisí na konkrétních parametrech, nicméně pohybuje se přibližně od 18 do 22 %.

Sjednání půjčky probíhá pouze přes internet. Proces je to sice trochu složitější, ale poradí si s ním i méně zkušený uživatel – pokud ne, může zavolat na klientskou linku, kde mu poradí. Podmínkou pro schválení je kromě plnoletosti také stálý a doložitelný příjem, dva doklady totožnosti a vlastní bankovní účet (pokud tedy např. máte exekuci, půjčku získat nemůžete).

Výplata půjčky se provádí bezhotovostním převodem na účet žadatele, po elektronickém podpisu úvěrové smlouvy můžete mít peníze už během 15 minut. Splácí se pak jednou měsíčně, v případě prodlení se splátkou je třeba ihned kontaktovat poskytovatele – při mírném prodlení vám nemusí dát žádnou sankci. Stav půjčky si kdykoliv můžete zkontrolovat v klientském portálu, který je součástí webových stránek www.smartpujcka.cz. Stránky jako takové jsou velmi přehledné, moderní a určitě je musíme pochválit – nechybějí na nich žádné důležité informace a jsou velmi pěkné i po grafické stránce.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: Nebankovní
 • Půjčka: 50 000 Kč – 300000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 300 000 Kč
 • Úrok od: 18 %
 • Doba splatnosti: 1 - 4 roky
 • Peníze na účtu: 15 minut
 • Způsob vyplacení: Převodem na bankovní účet klienta
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ne
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ne
 • Půjčka bez ručení: ano

Videoprezentace

Recenze půjčky a průběh žádosti

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty:

Ještě než se pustíte do vyplňování žádosti, připravte si požadované osobní doklady – kromě občanského průkazu budete potřebovat ještě jeden doklad, např. cestovní pas, zbrojní nebo řidičský průkaz. Mějte u sebe také svůj mobilní telefon. Žádost si můžete vyplnit a odeslat kdykoliv, výplaty  a posouzení ale samozřejmě probíhají jen v pracovní době.

Přesný postup při žádosti o Smart půjčku:

Otevřete si internetové stránky na adrese www.smartpujcka.cz a hned na úvodní obrazovce uvidíte jednoduchou úvěrovou kalkulačku. Na ní si nastavte požadovanou výši úvěru a dobu, po kterou jej budete splácet. Hned vpravo ihned uvidíte jednotlivé parametry půjčky, jako je RPSN, výše měsíční splátky a celková částka, kterou za úvěr zaplatíte – můžete si tak podle toho poupravit třeba dobu splatnosti, abyste byli schopni půjčku řádně splácet. Jakmile budete hotoví, klikněte na tlačítko Chci půjčku. (obr. 1)

Žádost Smart půjčka - krok 1

Otevře se vám formulář, do něhož uvedete základní informace o svojí osobě. Konkrétně musíte vyplnit vaše křestní jméno, příjmení, rodné číslo, mobilní číslo, mailovou adresu a odkliknout souhlas se zpracováním osobních údajů. Pokud jste získali slevový kód, nezapomeňte jej vyplnit. Pak kliknete na zelené tlačítko Odeslat žádost a můžete přejít k dalšímu kroku. (obr. 2)

Žádost Smart půjčka - krok 2

V něm vyplníte ověřovací kód, který vám právě přišel na e-mail. Pozor – tento mail může přijít do spamu, takže si zkontrolujte nejen doručenou a hromadnou poštu, ale pokud jej tam nenajdete, koukněte i do spamů. Kód pak zadejte do políčka, které uvidíte na monitoru a klikněte na Ověřit. (obr. 3)

Žádost Smart půjčka - krok 3

Hned poté následuje ověření vašeho telefonního čísla – přijde vám SMS zpráva se čtyřmístným kódem, který opět vyplníte do políčka na obrazovce a odkliknete souhlas s tím, že zadáním kódu automaticky uzavíráte smlouvu o užívání klientského portálu Smart půjčky. (obr. 4)

Žádost Smart půjčka - krok 4

Další krok už je malinko delší – musíte v něm uvést vaše osobní informace – adresu trvalého bydliště (popřípadě i kontaktní, pokud ji máte jinou), místo narození, číslo občanského průkazu a číslo bankovního účtu. Zkontrolujte si, zda jste náhodou někde neudělali překlep a pokud je vše správně, potvrďte kliknutím na Pokračovat. (obr. 5)

Žádost Smart půjčka - krok 5

Následující část formuláře se zabývá vašimi finančními poměry. Zde musíte uvést informace o vašem zdroji příjmů (zaměstnání, starobní nebo invalidní důchod) a další podrobné informace – např. název a IČO zaměstnavatele, výši příjmů a výdajů, dále váš rodinný stav, počet dětí nebo dosažené vzdělání. Na závěr informace odešlete kliknutím na Pokračovat. (obr. 6)

Žádost Smart půjčka - krok 6

Následuje závěrečná rekapitulace – v ní si pečlivě zkontrolujte veškeré údaje, zda jste např. někde neudělali chybu při vyplňování. Pokud ano, můžete ji (až na jméno, RČ, telefon a e-mail) ještě snadno opravit, stejně tak si ještě můžete změnit i parametry půjčky, pokud jste si je rozmysleli. Pak znovu klikněte na zelené tlačítko Pokračovat. (obr. 7 a 8)

Žádost Smart půjčka - krok 7

Žádost Smart půjčka - krok 8

Nyní přichází okamžik, kdy budete potřebovat vaše osobní doklady – musíte nahrát oskenovanou přední i zadní stranu občanského průkazu a přední stranu druhého dokladu totožnosti. To ale není vše – dále je třeba nahrát další dokumenty, které prokazují vaše příjmy (ať už ze zaměstnání nebo důchodu), aktuální výpis z vašeho bankovního účtu (ještě jednou upozorňujeme, že účet musí být psaný na vaše jméno) a případně další dokument, pokud máte např. něco dalšího, co by vám mohlo pomoci zvýšit šanci na schválení žádosti. Veškeré soubory musejí být výhradně ve formátech JPG, PDF nebo PNG. (obr. 9 a 10)

Žádost Smart půjčka - krok 9

Žádost Smart půjčka - krok 10

Mezitím vám do mailové schránky přišly přihlašovací údaje do klientského portálu Smart půjčky – přihlašovací jméno (které je shodné jako vaše mailová adresa) a přihlašovací heslo (to byste si měli co nejdříve z bezpečnostních důvodů změnit). Můžete se tak rovnou přihlásit – odkaz na klientský portál je na webu Smart půjčky v pravém horním rohu. (obr. 11) Součástí prvního přihlášení do portálu je i SMS ověření – textová zpráva vám přijde na mobil, čtyřmístný kód pak zadáte do příslušného políčka na monitoru.

Žádost Smart půjčka - krok 11

Takto pak vypadá prostředí klientského portálu po přihlášení – naleznete v něm informace o stavu vaší smlouvy o půjčce, informace o vašem účtu a později si v něm pak budete moci kontrolovat stav půjčky, požádat o novou, případně provádět další změny. (obr. 12)

Žádost Smart půjčka - krok 12

Sazebník poplatků

Výše půjčky Doba splatnosti Zaplatíte navíc Celková částka
50 000 Kč 1 rok 5 507.92 Kč 55 507.92 Kč
70 000 Kč 1 rok 7 511.12 Kč 77 511.12 Kč
100 000 Kč 2 roky 20 317.76 Kč 120 317.76 Kč

FAQ - Často kladené otázky

Chci si sjednat Smart půjčku poprvé – mám nějakou výhodu (např. první půjčku zdarma) nebo naopak nevýhodu (např. nižší limit úvěru)?

Ne, u této půjčky jako nový klient nemáte žádné výhody, ale na druhou stranu ani žádná omezení. První půjčka zde zdarma není (ta se nabízí jen u malých částek na krátkou dobu, což není případ Smart půjčky), ale zažádat si můžete klidně rovnou o 300 000 Kč.

Jak je na tom Smart půjčka s úrokovými sazbami a poplatky?

Roční procentní sazba nákladů je na nebankovní úvěr velmi přívětivá a pohybuje se pouze okolo 20 %, roční úroková sazba pak činí rovných 18 %. Smart půjčka díky tomu patří mezi levnější nebankovní půjčky na českém trhu.

Co všechno budu potřebovat za doklady a dokumenty, abych mohl půjčku získat?

Připravit si musíte jednak občanský průkaz, dále pak druhý doklad totožnosti – může to být např. cestovní pas, řidičský průkaz nebo třeba zbrojní průkaz. Doložit je třeba i příjmy, všechny dokumenty ale stačí pouze nahrát do formuláře se žádostí.

Dá se tento úvěr vyřídit i osobně na nějaké pobočce nebo pouze přes internetové stránky?

Ne, Smart půjčka se vyřizuje pouze přes internet, u nebankovních úvěrů už jde dnes o zcela standardní záležitost. Kdybyste si ale s čímkoliv nevěděli rady, můžete zavolat na linku 844 600 300, kde vám ochotně poradí.

Můžu si nechat peníze poslat na účet manželky? Sám účet bohužel nemám, protože jsem v exekuci.

Bohužel to není možné – jedním z požadavků je mít svůj bankovní účet, vedený na vlastní jméno. Pokud jste tedy v exekuci, žádost o půjčku vám nebude schválena.

Co se stane, když se opozdím se splátkou půjčky? Nejsou tam moc vysoké pokuty?

Pokud se taková situace stane, je důležité ihned kontaktovat poskytovatele půjčky a situaci s ním řešit. Naštěstí zrovna Smart půjčka patří mezi ty, kde se ke klientům chovají velmi vstřícně a férově, takže při malém prodlení se obvykle žádné sankce neúčtují.

Jaký je rozdíl mezi touto Smart půjčkou a tou, která předtím fungovala pod stejným jménem?

Obrovský – zůstal pouze název a logo, jinak jde o zcela jiný produkt, provozovaný jinou společností. Půjčka má vyšší úvěrový rámec, delší dobu splatnosti, vyplácí se bezhotovostní formou a co je možná nejdůležitější – je výrazně levnější a výhodnější. Nová Smart půjčka je prakticky po všech stránkách lepší a více se vyplatí než předchozí stejnojmenný produkt.Výsledné hodnocení

Nová Smart půjčka, jejímž novým provozovatelem je akciová společnost EC Financial Services je určitě lepší a výhodnější než původní Smart půjčka, kterou provozovala společnost JET Money. Novou půjčku hodnotíme velmi kladně – velkým plusem je zejména rozumně nastavená úroková sazba a roční procentní sazba nákladů. Půjčka tak není předražená a tím se liší od mnoha podobných konkurenčních úvěrů. Trochu složitější je sice vyplnění žádosti, které zabere trochu více času, jinak má ale Smart půjčka prakticky jen samá pozitiva. Není sice pro každého (posuzuje se bonita, žadatel musí mít vlastní účet), ale má férové podmínky a poskytovatel je vstřícný a to i v případě opoždění se splátkou (pokud ho včas kontaktujete). Celkově tak Smart půjčku určitě doporučujeme všem, kteří si nemohou sjednat úvěr u banky a hledají dlouhodobý úvěr na vyšší částku s rozumnými úroky a poplatky – tyto požadavky nová Smart půjčka 100% splňuje.

RYCHLOST
80 %
SCHVALOVATELNOST
70 %
SPOLEHLIVOST
90 %
Celkové hodnocení 80 %

Zkušenosti

Dušan
Dušan
Web: https://www.coolpujcky.cz/pujcka/smart-pujcka/zkusenosti#m

Maximální spokojenost, Smart půjčka byla přesně tím, co jsem hledal. Snadné vyřízení po internetu, rychlá výplata, výhodné podmínky – prostě vše zde bylo naprosto ok. Oproti jiným půjčkám není vůbec drahá, takže ji můžu jednoznačně doporučit.

Rychlé informace

 • Rychlá nebankovní půjčka od 50 000 do 300 000 Kč se splatností rok až 4 roky
 • Nízká úroková sazba a nízká RPSN, vyřízení kompletně přes internet
 • Půjčka není účelová a nepotřebujete k ní žádného ručitele ani zástavu majetku

Požadavky

 • Základním podmínkou je samozřejmě věk – žadatel musí mít minimálně 25 let
 • Dále je nutné mít dva platné doklady totožnosti – občanský průkaz + pas, řidičák atd.
 • Zájemce také musí mít pravidelný doložitelný měsíční příjem – kontroluje se bonita žadatele
 • Nutný k vyřízení půjčky je i vlastní bankovní účet a výpis z účtu za poslední tři měsíce

Rychlý kontakt

844 600 300
EC Financial Services, a.s., Pražská 636, 252 41 Dolní Břežany

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 7.30 - 16.00
Víkendy a Svátky 7.30 - 16.00

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Sjednání Smart půjčky je pohodlné a vše se dělá pouze přes internet
 • Nízká úroková sazba a nízká roční procentní sazba nákladů
 • Rychlá výplata na bankovní účet, u některých bank již do 15 minut
 • Férové a transparentní podmínky půjčky, vstřícné jednání poskytovatele
 • V případě řádného splácení je možnost refinancování úvěru
 • Přehledné webové stránky a moderní klientský portál

Nevýhody půjčky

 • Zájemce o úvěr musí mít vlastní bankovní účet
 • Vyplnění žádosti je trochu náročnější a vyžaduje více času
 • Poskytovatel nenabízí první půjčku pro nové klienty zdarma

Smart půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Smart půjčka
Celkové hodnocení: 5/5. Hodnotilo 50122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Poslední aktualizace obsahu: 7. 1. 2021