ViaConto

Nová nebankovní půjčka na českém trhu

Výše půjčky: 3 000 - 60 000 Kč
Splatnost: Volitelná
Úrok od: 0 % p.a.

V poslední době se v Česku příliš mnoho nových půjček neobjevilo – po zpřísnění zákona spousta poskytovatelů ukončila činnost a zejména v oblasti malých SMS půjček je podnikání složitější než tomu bylo ještě před pár lety. Jednou z těch známějších půjček před výplatou byla už několik let Via SMS od stejnojmenné úvěrové společnosti. Ta nedávno představila svoji novinku pod názvem Via Conto a v naší recenzi si tento úvěr představíme podrobně.

Flexibilní půjčka ViaConto patří mezi rychlé a celkem snadno dostupné nebankovní úvěry, které si zájemci sjednávají přes internetové stránky. Úvěrový rámec této půjčky začíná na 3 000 Kč, maximum je nastaveno na 60 000 Kč (ve srovnání s půjčkou Via SMS je tak maximální částka hned dvojnásobná). Asi nejatraktivnější je nabídka první půjčky pro nové klienty zcela zdarma – navíc až do 16 000 Kč, což ještě donedávna nebylo vůbec běžné (tyto půjčky se většinou nabízely maximálně do 8 000 Kč). Pokud jste tedy novým klientem, můžete si půjčit až 16 000 Kč a pokud je splatíte do měsíce, neúčtuje se vám žádný úrok ani poplatek.

Jak už bylo řečeno, úvěrový rámec půjčky ViaConto je až do 60 000 Kč – pokud si tedy půjčujete opakovaně, můžete si zažádat i o mnohem víc než 16 000 – už ale musíte počítat s poplatky, které zde nepatří zrovna k nízkým. Zajímavostí je, že půjčka je opravdu hodně flexibilní – klient si může sám vybrat, zda ji splatí celou naráz, nebo zda ji bude splácet postupně. Vždy je stanovena minimální měsíční splátka, která se uhradit musí (snadno si ji můžete zjistit na úvěrové kalkulačce na webu půjčky). Roční procentní sazba nákladů (RPSN) je poměrně dost vysoká, tak už to ale u rychlých nebankovních půjček bývá a Via Conto v tomto směru není výjimkou.

Co se týká rychlosti vyřízení půjčky, tak zpracování žádostí je velmi rychlé, výplata ale probíhá pouze v pracovních dnech. Po schválení jsou peníze ihned odeslány, nicméně pak záleží na tom, u které banky máte účet – poskytovatel půjčky Via Conto má svoje bankovní účty u Komerční banky, Fio banky, MONETA Money Bank a České spořitelny. Splácení se pak provádí buď najednou nebo měsíčně, vždy převodem na účet banky. Aktuální stav svojí půjčky si každý klient může kdykoliv snadno ověřit ve svém klientském účtu na webových stránkách půjčky (přihlášení se provádí zadáním mailové adresy a přihlašovacího hesla).  

První půjčka zdarma

Do 16 000 Kč se splatností 30 dnů

Chci využít akci

Rychlé informace

 • Typ půjčky: Nebankovní
 • Půjčka: 3 000 Kč – 60000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 16 000 Kč
 • Úrok od: 0 %
 • Doba splatnosti: Volitelná
 • Peníze na účtu: 15 minut
 • Způsob vyplacení: pouze bezhotovostním převodem na bankovní účet žadatele
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ne
 • Půjčka bez ručení: ano

Recenze půjčky a průběh žádosti

Ještě než se vrhnete na vyplnění žádosti o flexibilní úvěr Via Conto, připravte si váš občanský průkaz a mobilní telefon. Obojí budete při vyplňování žádosti potřebovat, stejně tak přístup k vašemu mailu a bankovnímu účtu (může se stát, že bude nutné i potvrzení od zaměstnavatele).

Přesný postup při žádosti o půjčku ViaConto:

Postup pro sjednání flexibilního úvěru ViaConto je trochu složitější, představíme vám ho ale co nejpodrobněji. Prvním krokem je otevření internetových stránek této půjčky, které se nacházejí na adrese www.viaconto.cz. V horní části webu uvidíte úvěrovou kalkulačku, na níž si můžete spočítat výši minimální splátky – pokud si ale půjčujete poprvé, můžete mít úvěr zcela bez poplatků a úroků. (obr. 1)

Žádost ViaConto - krok 1

Pak kliknete na odkaz Registrace (úplně nahoře) a otevře se vám stránka s formulářem, který musíte celý vyplnit. Na levé straně si pak můžete upravit částku, kterou si chcete půjčit. (obr. 2)

Žádost ViaConto - krok 2

Ve formuláři postupně vyplníte všechny požadované informace o vaší osobě – nejdříve kontaktní údaje (křestní jméno, příjmení, rodné číslo a číslo vašeho občanského průkazu), dále pak kontaktní údaje (číslo na mobil, mailovou adresu a vyberete u které banky máte vedený účet). Následně ještě vyplníte informace o vašich příjmech (druh příjmu, u zaměstnanců pak kromě příjmů a výdajů i název, adresu a telefon na zaměstnavatele, u důchodců pouze příjmy a výdaje). (obr. 3)

Žádost ViaConto - krok 3

Pak si ještě nastavíte přihlašovací heslo (musí mít alespoň 7 znaků a obsahovat písmena i čísla), které pro kontrolu opíšete ještě jednou. Pokud máte promo kód, nezapomeňte jej vyplnit také. Pak už zbývá pouze vyplnit adresu vašeho trvalého bydliště, případně – pokud bydlíte jinde – uvést i adresu doručovací. (obr. 4)

Žádost ViaConto - krok 4

Na pravé straně pak ještě musíte zaškrtnout souhlas se všemi podmínkami, zpracováním informací apod. - nemusíte ale vše odklikávat po jednom, stačí kliknout na Zatrhnout vše. Pak formulář potvrdíte kliknutím na tlačítko Uložit. (obr. 5)

Žádost ViaConto - krok 5

V dalších krocích pak následuje ověření vašeho občanského průkazu – musíte nahrát jeho kopii, ověření bankovního účtu (je třeba uhradit poplatek ve výši 1 Kč nebo účet ověřit automaticky prostřednictvím služby Instantor) a ověření příjmů (buď z výpisu z vašeho účtu, případně potvrzením od zaměstnavatele).

FAQ - Často kladené otázky

Co musím splnit, abych měl první půjčku skutečně zdarma a nemusel platit nic navíc?

Pokud jste nový klient, první půjčku až do 16 000 Kč máte automaticky bezúročnou, jediné co musíte splnit, je splatit ji nejpozději do 30 dnů.

Účet sice nemám, ale nechal bych si peníze poslat na účet manželky – je to možné?

Bohužel to nejde – součástí registrace je uhrazení ověřovacího poplatku a půjčku může dostat pouze osoba, která má bankovní účet vedený na své jméno.

Jakým způsobem se dokládají příjmy?

Příjem lze prokázat jednoduše výpisem z bankovního účtu žadatele, pokud by z něj ale výše příjmů nebyla dostatečně jasná, může být požadováno potvrzení od zaměstnavatele.

Jak dlouho trvá výplata půjčky na účet?

Peníze se odesílají ihned po schválení žádosti (v pracovní době, která je všední dny vždy od 8.00 do 19.00). Rychlost výplaty pak závisí na tom, u které banky máte vedený svůj běžný účet.

Je půjčka Via Conto bezpečná? Nikde jsem o ní neslyšel, tak mám trochu pochybnosti...

Ničeho se bát nemusíte – jedná se stejného provozovatele, jako u oblíbené mikropůjčky Via SMS, tedy jde o prověřenou společnost, jež je členem velké mezinárodní skupiny. Flexibilní úvěr Via Conto je tak 100% bezpečný a žádný podvod zde v žádném případě nehrozí.

Může se stát, že po mě bude vyžadována nějaká zástava nebo ručitel?

Ne, u této půjčky se nic takového nevyžaduje, rozhodující je vaše bonita (výše příjmů a jiné okolnosti, např. záznamy v registrech, exekuce apod.).

Dá se tento úvěr sjednat i osobně na pobočce nebo pouze po internetu?

Půjčka ViaConto se sjednává pouze přes webové stránky www.viaconto.cz, jiný způsob vyřízení úvěru momentálně není možný.Výsledné hodnocení

Nový flexibilní úvěr Via Conto od úvěrové společnosti Via SMS je bezpochyby zajímavým produktem, který je na českém trhu poměrně originální. Zaujme například možnost získat první půjčku zdarma až ve výši 16 000 Kč (se splatností do 30 dnů), což je docela vysoká částka. Zajímavý je ale zejména samotný koncept, kdy si – oproti jiným mikropůjčkám – může klient sám vybrat, zda úvěr splatí ihned, nebo jej bude splácet postupně. Navíc stačí uhradit vždy pouze minimální splátku a po několika úhradách je možnost čerpat další peníze. Naopak příliš pozitivně nehodnotíme vysokou roční procentní sazbu nákladů, kvůli níž tato půjčka rozhodně nepatří mezi ty levné. Via Conto tak lze doporučit zejména těm, kteří si od této společnosti ještě žádnou půjčku nebrali a potřebují půjčit od 3 000 do 16 000 Kč se splatností do měsíce – pro ně je tato nabídka skutečně výhodná.

RYCHLOST
60 %
SCHVALOVATELNOST
70 %
SPOLEHLIVOST
80 %
Celkové hodnocení 70 %

Zkušenosti

Michal
Michal
Web: https://www.coolpujcky.cz/pujcka/ViaConto/zkusenosti#m

Nová půjčka ViaConto je super, půjčil jsem si 10 000 Kč na měsíc a nestálo mě to nic navíc – vrátil jsem přesně tolik, kolik jsem si půjčil. Myslím si, že pro ty, jenž si berou úvěr poprvé a potřebují ho jen na krátkou dobu, je nebankovní půjčka ViaConto naprosto ideální. Já ji mohu určitě doporučit, jsem s ní spokojený na sto procent. (Michal)

Rychlé informace

 • Flexibilní nebankovní úvěr s možností úhrady na splátky
 • První půjčka pro nové klienty je bez úroků a poplatků a to až do 16 000 Kč
 • Poskytovatelem úvěru je společnost Via SMS, která už na českém trhu působí mnoho let
 • Klient si může sám vybrat, zda půjčku splatí najednou nebo postupnými splátkami
 • Žádné ručení (ať už v podobě osoby, který by za vás ručila nebo zástavy majetku) se zde nevyžaduje

Požadavky

 • Žadatel musí mít alespoň 18 let
 • Další podmínkou je pravidelný příjem
 • Musíte mít také svůj vlastní bankovní účet
 • K vyplnění žádosti je třeba i mailová adresa a mobilní telefon
 • Musíte mít dostatečnou úvěruschopnost

Rychlý kontakt

225 991 500
Via SMS s.r.o., Via SMS s.r.o., Lazarská 1719/5, 110 00 Nové Město

Otevírací doba: Pondělí - Pátek
Víkendy a Svátky

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Půjčka je od prověřené společnosti, která zde poskytuje úvěry již od roku 2011
 • Vše se vyřizuje přes internet, klient nemusí nikam telefonovat ani jezdit
 • Napoprvé je půjčka zdarma až do 16 000 Kč (se splatností do 30 dní)
 • Možnost zvolit si jednorázovou úhradu nebo postupné splátky podle možností klienta
 • Přehledné webové stránky, jasné, srozumitelné a férové podmínky

Nevýhody půjčky

 • Vysoká roční procentní sazba nákladů, půjčka je docela drahá
 • Trochu delší registrační proces, jenž vyžaduje ověření příjmů, účtu, dokladů atd.
 • V případě nesplácení hrozí vysoké sankce, dlužná částka pak může hodně narůst

ViaConto

Nová nebankovní půjčka na českém trhu ViaConto
Celkové hodnocení: 4/5. Hodnotilo 3122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Poslední aktualizace obsahu: 7. 1. 2021