Unicredo

Recenze nové P2P půjčky na českém trhu

Výše půjčky: 1 000 - 10 000 Kč
Splatnost: 25 dní
Úrok od: 25 % p.a.

V poslední době se i v České republice začaly rozšiřovat P2P půjčky, které přinášejí zcela nový způsob financování úvěrů, kdy peníze nepůjčují samotné společnosti, ale jejich prostřednictvím si je lidé půjčují vzájemně mezi sebou. Do této kategorie úvěrových produktů spadá i půjčka Unicredo, za níž stojí akciová společnost UNICREDO SYSTEM. Oproti ostatním P2P půjčkám na českém trhu má ale Unicredo trochu jiné podmínky a více se podobá běžnému nebankovnímu úvěru.

Jednorázová půjčka Unicredo má pouze nízký úvěrový rámec – zažádat si můžete o částku v rozmezí 1 000 Kč až 10 000 Kč, doba splatnosti je pak pevně daná na 25 dní, bez ohledu na výši půjčky. Jednotná je i úroková sazba, která činí 25 %, roční procentní sazba nákladů (RPSN) je pak 2505 %. Žádné poplatky předem se neplatí, nemusíte tak mít obavy, že byste přišli o peníze. Podobně jako u jiných krátkodobých úvěrů, tak i zde je možnost nechat si odložit splátku na pozdější termín – v tomto případě konkrétně o 7 nebo o 14 dní. Prodloužení půjčky je  vždy za poplatek, nicméně nevzniká na něj nárok automaticky – musíte nejdříve počkat, zda vám bude schváleno (rozhodnutí vám přijde mailem i SMS zprávou).

Půjčky Unicredo jsou zajímavé nejen pro ty, kteří potřebují půjčit peníze, ale jsou také příležitostí pro drobné investory. Ti mohou snadno zhodnotit svoje finance a to prostřednictvím moderní platformy, která nabízí lepší zhodnocení než získáte např. v bance. Nároky na investora navíc nejsou nijak přehnané, stát se jím může téměř každý plnoletý zájemce, jenž má vlastní bankovní účet.

Pro podnikatele, živnostníky a OSVČ je pak alternativou nebankovní půjčka Novacredit, která už nabízí zajímavější podmínky – úvěrový rámec je až do 30 000 Kč,doba splácení až 12 měsíců. Formulář se žádostí se vyplňuje na stejném webu jako u půjčky Unicredo, i úvěrové podmínky jsou velmi podobné. Nevýhodou ale je nemožnost prodloužení splatnosti a opět velmi vysoké úroky.

Rychlé informace

 • Typ půjčky: nebankovní
 • Půjčka: 1 000 Kč – 10000 Kč
 • Nový klient (maximální půjčka): 10 Kč
 • Úrok od: 25 %
 • Doba splatnosti: 25 dní
 • Peníze na účtu:
 • Způsob vyplacení: převodem na bankovní účet
 • Půjčka bez doložení příjmů: ne
 • Půjčka bez kontroly registrů: ne
 • Půjčka se záznamem v rejstříku trestů: ano
 • Půjčka pro nezaměstnané: ne
 • Půjčka s exekucí: ne
 • Půjčka pro cizince: ne
 • Půjčka bez ručení: ano

Videoprezentace

Recenze půjčky a průběh žádosti

Průběh žádosti o úvěr, požadované doklady a dokumenty:

Půjčky Unicredo se kompletně vyřizují přes internet, nemusíte tedy nikam telefonovat ani jezdit na pobočku – vše si vyřídíte v klidu a z pohodlí domova. K vyplnění formuláře a podání žádosti budete kromě internetového připojení potřebovat také platný občanský průkaz, číslo bankovního účtu, mailovou adresu a mobilní telefon.

Přesný postup při žádosti o půjčku Unicredo přes internet:

Webové stránky půjčky Unicredo mají adresu www.unicredo.cz. Když si ji otevřete, uvidíte stránku rozdělenou na dvě části – červenou pro zájemce o úvěr a modrou pro investory. Pro podání žádosti o půjčku klikněte na tlačítko Chcete si půjčit na levé straně webu. (obr. 1)

Žádost Unicredo - krok 1

Na další stránce pak uvidíte úvěrovou kalkulačku. Ta je u této půjčky velmi jednoduchá a jediné, co si v ní lze nastavit, je výše úvěru – zvolit si můžete částku od 1 000 do 10 000 Kč. Zároveň hned uvidíte výši poplatku, který budete muset uhradit a termín, ke kterému je třeba danou částku zaplatit. (obr. 2)

Žádost Unicredo - krok 2

Následuje vyplnění krátkého formuláře. Jeho horní část obsahuje stručné shrnutí parametrů půjčky, pod nimi pak vyplníte vaše základní osobní údaje – křestní jméno, příjmení, rodné číslo, číslo občanského průkazu a adresu trvalého bydliště – ulici, město a poštovní směrovací číslo. (obr. 3)

Žádost Unicredo - krok 3

Bydlíte-li na jiné adrese, než máte trvalé bydliště, je třeba vyplnit i vaší kontaktní adresu. Dále pak zaškrtnete odpovědi na dva dotazy – zda jste majitelem nemovitosti a zda vám patří motorové vozidlo. Následuje vyplnění kontaktních údajů, v tomto případě se jedná o mailovou adresu a číslo na mobil (na něj vám pak přijde ověřovací SMS kód). (obr. 4)

Žádost Unicredo - krok 4

V závěru formuláře vás ještě čeká vyplnění platebních údajů, uvést musíte číslo vašeho bankovního účtu (na něj vám v případě schválené půjčky budou peníze vyplaceny). Posledním věcí, kterou musíte vyplnit, jsou ještě údaje o vašem zaměstnavateli (jeho název, vaše pracovní pozice a telefon do zaměstnání). Pak už jen odkliknete souhlas s podmínkami půjčky a s nakládáním s osobními údaji a odešlete kliknutím na modré tlačítko Odeslat žádost. (obr. 5)

Žádost Unicredo - krok 5

Zjistit si stav vaší žádosti a spravovat půjčku si pak můžete v klientské zóně. Odkaz na přihlášení je k dispozici na webu půjčky Novacredit (stránka je i v tomto případě společná s půjčkami Unicredo). Do online účtu se dostanete zadáním vašeho uživatelského jména a přihlašovacího hesla. (obr. 6)

Žádost Unicredo - krok 6

Sazebník poplatků

Výše půjčky Doba splatnosti Úroková sazba RPSN Celkem zaplatíte
1 000 Kč 25 dní 25 % 2505 % 1 250 Kč
2 000 Kč 25 dní 25 % 2505 % 2 500 Kč
5 000 Kč 25 dní 25 % 2505 % 6 250 Kč
10 000 Kč 25 dní 25 % 2505 % 12 500 Kč

FAQ - Často kladené otázky

Půjčka mi byla schválena – kdy mohu očekávat, že mi přijdou peníze na účet?

Pokud jste majitelem účtu u České spořitelny, měli by vám po schválení úvěru přijít peníze prakticky okamžitě – společnost UNICREDO SYSTEM má účet právě u této banky, takže převod je bleskový, peníze se navíc posílají hned po posouzení žádosti. Máte-li ovšem účet u kteréhokoli jiného bankovního ústavu, budete muset čekat trochu déle, určitě ale nevíce než 2 pracovní dny.

Nabízí Unicredo i jiné formy výplaty peněz – např. v hotovosti, složenkou nebo třeba v trafice?

Ne, jediným možným způsobem výplaty je bezhotovostní převod na bankovní účet klienta. Žádná jiná forma výplata zde v současné době podporována není.

Teprve minulý měsíc mi bylo 18 let. Mám šanci, že tuto půjčku dostanu?

Určitě ano, o půjčku Unicredo si mohou požádat lidé již od 18 let. Horní věková hranice v podmínkách půjčky stanovena není.

Bohužel nyní procházím exekucí a navíc jsem v insolvenci. Mohu přesto úvěr získat?

Rozhodně ne, při insolvenci žádnou půjčku získat nelze. Stejně tak se ale kontrolují i celkové platební možnosti žadatele, takže ani se samotnou exekucí nebo záznamem v registru dlužníků SOLUS byste pravděpodobně neuspěl.

Je u této půjčky možnost nechat si odložit termín splátky?

Ano, splatnost lze prodloužit buď o 7 nebo o 14 dní, za prodloužení je třeba uhradit poplatek dle sazebníku. Odložení splatnosti ale není automatické, provozovatel půjčky vám jej nemusí vždy schválit. Žádost o prodloužení půjčky si klienti podávají v klientské zóně na internetu.

Mám více dotazů k půjčce, jak se mohu na jejího poskytovatele obrátit?

Společnost UNICREDO SYSTEM můžete kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím elektronické pošty. Po telefonu jsou vám pracovníci firmy k dispozici na linkách 702 180 178 a 222 516 327, mailová adresa je info@unicredo.cz. Pracovní doba je ve všední dny od 8.30 do 17.00, o víkendech a státních svátcích je v provozu pouze příjem žádostí.

Co musím splňovat, abych se mohl stát investorem u půjček Unicredo?

Investorem se může stát téměř každý, základní podmínkou je věk minimálně 18 let, potřebovat budete také vlastní bankovní účet. Na webových stránkách www.unicredo.cz pak provedete registraci.Výsledné hodnocení

Jednorázová nebankovní půjčka Unicredo je zajímavou kombinací mezi klasickou rychlou SMS půjčkou a P2P půjčkami. Pro investory je to další alternativa k již zavedeným online platformám, jako jsou např. Zonky, Benefi nebo Bankerat, pro ty, co hledají malý a dostupný úvěr už ale moc výhod nepřináší. Velkou nevýhodou je zejména rychlost vyřízení půjčky – jednak nelze dopředu odhadnout, jak dlouho bude trvat, než se pro vaši žádost najde investor, navíc i samotná výplata trvá trochu déle (vyjma těch, co mají účet u České spořitelny). Mínusem je i nemožnost vybrat si dobu splatnosti, poměrně úzký úvěrový rámec nebo relativně vysoké úroky. Naopak kladně hodnotíme snadné a rychlé sjednání úvěru přes webové stránky, srozumitelné a přehledné podmínky půjčky nebo absenci zbytečných poplatků. Půjčka je zcela bezpečná a důvěryhodná, na druhou stranu pokud potřebujete rychlou půjčku do výplaty, určitě najdete mnohem rychlejší a levnější alternativy.

RYCHLOST
20 %
SCHVALOVATELNOST
60 %
SPOLEHLIVOST
70 %
Celkové hodnocení 50 %

Zkušenosti

Marie
Marie
Web: http://www.coolpujcky.cz/pujcka/Unicredo/zkusenosti#m

Jednorázová nebankovní půjčka Unicredo mi pomohla v situaci, kdy jsem šest dní před výplatou zůstala úplně bez peněz. Naštěstí jsem na internetu našla stránku s touto půjčkou a po podání žádosti mi byla rychle schválena. Myslím si, že i úrok je docela přijatelný je možné, že pokud budu někdy v budoucnu zase potřebovat, opět se na tuto společnost obrátím. Já jsem s půjčkou Unicredo byla opravdu spokojená.

Rychlé informace

 • Nebankovní krátkodobé úvěry, fungující na principu P2P půjček
 • Půjčit si lze od 1 000 Kč do 10 000 Kč, splatnost úvěru je vždy na 25 dní
 • Úroková sazba je 25 %, RPSN je ve všech případech 2505 %
 • Abyste mohli úvěr získat, musíte mít vlastní bankovní účet
 • Prodloužení půjčky je možné, buď o jeden nebo o dva týdny

Požadavky

 • Plnoletost – věk nad 18 let
 • Občanský průkaz
 • E-mailová adresa
 • Mobilní telefon
 • Vlastní bankovní účet

Rychlý kontakt

222 516 327
UNICREDO SYSTEM a.s., Sokolovská 366/84, 186 00 Praha 8-Karlín

Otevírací doba: Pondělí - Pátek 08:30 – 17:00
Víkendy a Svátky Pouze příjem žádostí

Kde nás najdete

Výhody půjčky

 • Nikam se nemusí chodit, půjčka se kompletně vyřizuje přes internetové stránky
 • Žádné složité papírování nebo vyplňování řady dlouhých formulářů
 • Jasné a srozumitelné podmínky s jednotnou RPSN
 • Žádné poplatky předem, půjčka je 100% bezpečná
 • Žádné skryté poplatky ani jiné komplikace
 • Půjčku můžete bez problémů splatit i dříve
 • Spravovat úvěr lze v přehledné online klientské zóně

Nevýhody půjčky

 • Vysoké úroky a vysoká RPSN
 • Splatnost si nelze vybrat, je vždy stejná
 • Prodloužení půjčky může být zamítnuto
 • Na úvěr můžete čekat delší dobu

Unicredo

Recenze nové P2P půjčky na českém trhu Unicredo
Celkové hodnocení: 4/5. Hodnotilo 1122 klientů.

Dokumenty ke stažení

Obchodní podnínky
(velikost: 690 kB)
Poslední aktualizace obsahu: 12. 1. 2021